ایجاد پایانه اختصاصی کانتینری در بندر گناوه

مدیرکل بنادر و دریانوردی استاتن بوشهر گفت: با توجه به اینکه بندر گناوه در تخلیه و بارگیری کانتینر در استان بوشهر جایگاه مهمی دارد برای این مهم پایانه اختصاصی کانتینری در این بندر ایجاد می‌شود.
محمد راستاد با بیان اینکه بندرگناوه دومین بندر تجاری استان بوشهر است افزود: این بندر ازنظر تعداد ناوگان تجاری و میزان تخلیه و بارگیری روند روبه رشدی داشته و چشم اندازی بسیار خوبی برای این بندر ترسیم می شود.
وی بر ساماندهی محوطه های بندری گناوه تاکید کرد و گفت: ساماندهی محوطه‌های بندری، درهای ورودی و خروجی و معابر اصلی ازبرنامه های دیگر در گناوه است.
وی با بیان اینکه لایروبی خور بندر گناوه در دستور کار قرار دارد ادامه داد: برای تسهیل در دسترسی دریایی، بندرگناوه از مهم ترین برنامه های این اداره کل است که تا قبل از پایان سال عملیاتی می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به رسوب برداری خور بندر گناوه تاکید کرد: با وجود اینکه در سالهای اخیر خور گناوه لایروبی شد اما باز دچار رسوب گذاری شده که باید با انجام لایروبی این رسوبات برداشته شود تا شناورها بتوانند با شرایط بهتری در این مسیر تردد کنند.
وی از ورود لایروب کاترساکشن در بندر گناوه در آینده نزدیک خبرداد و افزود: با مدیرعامل شرکت پیمانکار اجرایی لایروبی هماهنگی شده و قراراست یک فروند لایروب کاترساکشن (تیغه ای مکنده) واردخور گناوه شده و عملیات اجرایی آن آغازشود.
مدیرکل بنادرودریانوردی استان بوشهر گفت: باتوجه به روند روبه رشدی که در امر حمل ونقل کانتینری در بندرگناوه وجود دارد ساخت پایانه کانتینری اختصاصی از دیگر برنامه های مهمی است که اجرا می شود. دراین رابطه با سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال مذاکره و انعقاد توافقنامه هستیم و امیدواریم با احداث این پایانه گام بزرگی در تبدیل این بندر به یک بندرمهم کشوری برداشته شود.
وی بابیان اینکه سیستم اطفای حریق در محدوده بندر گناوه درحال تکمیل است افزود: یک فروند شناور که قابلیت اطفای حریق دارد در خور گناوه به نام قیام 7 مستقر شده است
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments