ایجاد مسیر تجاری شمال – جنوب با استفاده از ظرفیت‌های مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: ایجاد مسیر تجاری شمال – جنوب با توجه به ظرفیت‌های مناطق آزاد کشور بین انزلی، قشم و چابهار از اهمیت زیادی برخوردار است.
به گزارش سی نیوز، اکبر ترکان در بازدید از محل احداث شبکه ارتباطی خلیج فارس در قشم، افزود: قشم و چابهار دروازه‌های جنوبی تجارت کشور هستند و ایجاد مسیر تجاری جنوب به شمال از طریق مناطق آزاد قشم، چابهار و انزلی به هم‌افزایی ظرفیت‌های مناطق آزاد منجر شود.
وی با اشاره به سرمایه گذاری امارات در بندر آکتائو قزاقستان گفت: با توجه به روابط جدید تجاری منطقه آزاد انزلی با بندر آکتائو قزاقستان، ایجاد کریدور شمال – جنوب از بندر انزلی به قشم و چابهار رویکردی راهبردی برای توسعه تجاری کشور ارزیابی می‌شود.
به گفته دبیرشورای عالی مناطق آزاد کشور، سفر اخیر وی به امارات متحده و دعوت از رئیس منطقه آزاد جبل علی با هدف توسعه تعاملات و همکاری‌ها انجام شد و هیات اماراتی در سفر به کشورمان و دیدار از ظرفیت‌های مناطق آزاد انزلی، چابهار و قشم، راه‌های توسعه همکاری‌ها را با ما بررسی کردند.
ترکان با اشاره به اینکه هیات اماراتی در سفر به منطقه آزاد انزلی راه‌های توسعه همکاری‌های دریانوردی با روسیه و قراقستان و توسعه همکاری‌های مشترک را ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: توسعه ترانزیت در محور شمالی جنوبی بین این مناطق آزاد از جمله دستاوردهای مهم این طرح است که می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء شاخص‌های اقتصادی کشور داشته باشد.
وی از همکاری سرمایه‌گذاران اماراتی برای احداث و توسعه بنادر در مناطق آزاد کشور خبر داد و اظهار امیدواری کرد این بازدیدها به توسعه مناسبات اقتصادی و امضای قراردادهای دوجانبه منجر شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments