ایتالیا خواستار همکاری با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شد

رئیس اداره بنادر ایتالیا با اعلام آمادگی جهت همکاری با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: حجم مبادلات تجاری بین ایران و ایتالیا گسترش خواهد یافت و این بندر رکن اصلی برای مبادلات تجاری میان ایران و ایتالیا خواهد بود.
به گزارش سی نیوز، زنو داکویستینو (Zeno D’Agostino)، در دیدار استاندار، سفیر و مقامات بندری ایتالیا در راس هیاتی با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران میزان حمل و نقل دریایی بندر Trieste را 75 میلیون تن در سال 2015 و در حمل کانتینری 0.5 میلیون TEU برشمرد و افزود: بندر Trieste با دارا بودن ترمینال اختصاصی کانتینری، دو فرصت مناسب برای ترمینال داری و سوخت رسانی به سرمایه گذاران پیشنهاد می کند ضمن اینکه این بندر جایگاه اول را در بنادر نفتی دارد.
در ادامه این دیدار مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ضمن معرفی توانمندی‌های موجود در مجموعه گروه کشتیرانی، شرایط و نحوه فعالیت های مرتبط با گروه کشتیرانی در طول دوران تحریم را تشریح و شرایط پسا تحریم برای شرکت های گروه کشتیرانی را، فرصتی مناسب جهت توسعه فعالیت‌ها ارزیابی کرد.
محمد سعیدی ادامه داد: با لغو تحریم‌ها ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آماده حمل محمولات صادراتی و وارداتی مستقیم به بنادر اروپا است .
وی با اشاره به اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی بزرگترین شرکت دارنده کشتی های حمل فله است، افزود: هم اکنون جمهوری اسلامی ایران محصولات متنوع پتروشیمی به اروپا صادر می‌کند که از طریق Re – Export از ترکیه به اروپا می رود اما پیش بینی می شود همکاری ایران و اروپا بعد از تحریمها به گردش مالی حداقل حدود 10 میلیارد یورو برسد.
در این دیدار، طرفین برامکان انجام فعالیت‌های مشترک از جمله حمل کانتینری و فعالیت در زمینه سوخت تاکید کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.