انعقاد تفاهم نامه شناسایی یکجانبه گواهینامه های شایستگی دریانوردی با کشور پاناما

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت، تفاهم نامه یک طرفه شناسایی گواهینامه های دریانوردی صادره از سوی کشور ایران توسط مدیریت دریایی کشور پاناما فی مابین مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور دریایی کشور پاناما به نیابت از دولت مذکور ، به امضا رسیده است.

به گزاش سی نیوز، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت، تفاهم نامه یک طرفه  شناسایی گواهینامه های دریانوردی صادره از سوی کشور ایران توسط مدیریت دریایی کشور پاناما  فی مابین مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور دریایی کشور پاناما به نیابت از دولت مذکور بر اساس مقرره I/١٠ کنوانسیون بین المللی استانداردهای آموزشی، صدور گواهینامه و نگهبانی دریانوردان (STCW) بصورت یکجانبه در تاریخ ٢٣/١/٩٥ منعقد گردید.

این تفاهم نامه فرصت اشتغال دریانوردان ایرانی را بر روی کشتیهای اقیانوس پیما و تحت پرچم پاناما فراهم می نماید. بر این اساس مقرر گردید  طرف ایرانی ظرف مدت یک سال نسبت به انجام ارزیابیهای لازم از نحوه آموزش ، آزمون و صدور گواهینامه طرف پانامایی اقدام و در صورت رضایت از عملکرد آنها،  تفاهم نامه مشترک دو طرفه منعقدگردد.

لازم به ذکر است دولت ج.ا.ا در تاریخ ٧/٥/١٣٥٧ به کنوانسیون STCW ملحق و برای سومین بار در مرداد ماه ١٣٩٤ در لیست سفید IMO قرار گرفته و همتراز با دیگر کشورهای موجود در لیست سفید اجرا کننده الزامات کامل STCW  می باشد.

از هشتاد و هشت کشور متعاهد به کنوانسیون STCW تاکنون فقط ٣٠ درصد اعضا توانایی ابقا در لیست سفید کنوانسیون را بر اساس اصلاحیه ٢٠١٠ داشته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments