امیدواریم پاسخگوی ترافیک ورودی به بنادر باشیم

ظرفیت های موجود در بنادر کشور برای پذیرش کشتی‌ها در کوتاه مدت پاسخگوی ترافیک ورودی به کشور است.
به گزارش سی نیوز، معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دريانوردي در گفتگو با خبرنگار مانا ضمن بیان مطلب بالا افزود: اگر با افزایش ترافیک کشتی ها در بنادر مواجه شویم عموما ظرفیت های مازاد برای پذیرش کشتی ها و حجم ترافیک کالای بیشتر وجود دارد.
جلیل اسلامی با اشاره به عملکرد 146 میلیون تنی بنادر در حوزه نفتی و غیر نفتی در سال 93 گفت: ظرفیت اسمی بنادر ما بسیار بیشتر از این رقم است و بنادر کشور به راحتی توان پذیرش تا حدود 180 میلیون تن بار را دارا هستند و نگرانی از این جهت وجود ندارد.
وی ادامه داد: در صورت توافقات هسته‌ای، بنادر با افزایش مبادلات تجاری و به همان نسبت افزایش حجم ورودی و خروجی کالا همچنین افزایش تعداد کشتی های ورودی و خروجی از بنادر مواجه خواهند بود که در این صورت در کوتاه مدت بر اساس ظرفیت های موجود در بنادر مشکلی نخواهیم داشت.
اسلامی تصریح کرد: با افزایش رونق اقتصادی بسیار فراتر، با توجه به بحث های توسعه بندر در حوزه کانتینر، توسعه فاز 2 و 3 بندر شهید رجایی، توسعه بندر چابهار و بندر بوشهر به خصوص در بخش کانتینری و نفتی و توسعه سایر بنادر به اقتضای شرایط، امیدواریم پاسخگوی ترافیک ورودی باشیم.
وی با بیان وجود بیش از 40 میلیون تن ظرفیت مازاد در بنادر کشور گفت: در صورتیکه توزیع کالا به کشور از نظم منطقی برخوردار باشد طبق پیش بینی ها، با توجه به ساختار تجاری کشور قطعا می توانیم آمادگی لازم برای پذیرش بار اضافی بنادر کشور را ایجاد کنیم.
اسلامی با اشاره به برنامه های انجام شده جهت دعوت از خطوط کشتیرانی بین المللی برای حضور در بنادر ایرانی گفت: برای پذیرش کشتی های بزرگتر و لاینر در بنادر به خصوص در حوزه کانتینر آمادگی داریم و در صدد افزایش فعالیت در این زمینه هستیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments