امکان سرمایه‎‌گذاری 100درصد سهامی خارجی‌ها در بندرانزلی

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: سرمایه گذاران خارجی می توانند با 100درصد سهام، در زمینه های مختلف در بندرانزلی سرمایه گذاری کنند.

به گزارش سی نیوز، سیدعلی نعیمی با اشاره به اینکه چهارشنبه گذشته مدیران شرکت آلمانیBaywa ضمن بازدید از موقعیت های سرمایه گذاری بندر انزلی با مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار کردند، افزود: شرکت آلمانیBaywa که در زمینه صادرات غلات و همچنین محصولات کشاورزی و میوه فعالیت و در11 کشور اروپایی و آسیایی نیز شعبه دارد علاقمند به سرمایه‌گذاری در بندر انزلی است.
وی با اشاره به ارائه امتیاز به سرمایه‌گذاران خارجی و تاکید بر امتیازات بندر انزلی نسبت به بنادر دیگر اضافه کرد: معافیت از مالیات و عوارض به علت منطقه آزاد بودن، وجود اراضی مناسب با امکانات لازم، داخل شهر بودن و تعامل مسئولان این استان از جمله امتیازات بندر انزلی است.
نعیمی با اشاره به اینکه شرکت آلمانی Baywa در سال 2015، پنج میلیون تن غلات از کشور اوکراین به کشورهای حوزه دریای خزر ازجمله ایران صادرکرده است و با توجه به لغو تحریم ها خواستار سرمایه گذاری در زمینه صادرات غلات در بندر انزلی است، ادامه داد: در نشستی با این گروه آلمانی پیشنهاد شد، اداره بنادر و دریانوردی گیلان با این شرکت آلمانی به صادرات صیفی‌جات به ویژه کیوی و گل و گیاه مبادرت ورزد.
به گفته وی مدیران این شرکت که در مونیخ مستقر هستند در ماه‌های آینده برای بررسی صادرات این محصولات به ایران سفر می کنند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان درباره سرمایه‌گذاری این شرکت آلمانی با تاکید بر اینکه مبلغ سرمایه گذاری هنوز مشخص نشده است، به مانا تصریح کرد: استاندار گیلان در بخشنامه‌ای به تمامی ارگان‌ها مستقر در استان گیلان اعلام کرده است، تمامی مجوزها خارج از نظام بندری که توسط ارگان‌های دیگر باید صادر شود در 15 روز صدور انجام شود. بر اساس همین، بخشنامه تا امروز اجرایی شده است تا بتوان پیشتازی این استان را نسبت به استانهای دیگر ثابت کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.