امسال ۷۰۰ میلیارد تومان تجهیزات بندری خریدیم

مدیرکل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این‌که شاید تحریم‌ها روند تامین تجهیزات بندری را کُند کرده باشد، گفت:‌ با این وجود هیچ موقع تامین تجهیزات بندری به واسطه تحریم‌ها متوقف نشده و امسال حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تجهیزات بندری تامین شده است.
به گزارش سی نیوز به نقل از تسنیم، عبدالکریم رزازان با بیان اینکه کشورهای خارجی دنبال این هستند که به مشتریان خود تجهیزات را بدهند، افزود: سال‌هاست سازندگان معتبر جهانی با سازمان بنادر کار می‌کنند و با توجه به این‌که سازمان بنادر و دریانوردی با سازمان‌های جهانی ارتباط دارد هیچ موقع مورد تحریم قرار نگرفته است.
وی در پاسخ به این پرسش که از محل وجوه اداره شده سازمان چه میزانی به شرکت‌های خصوصی برای سرمایه‌گذاری خرید و تامین تجهیزات پرداخت می‌شود، ادامه داد: امسال در این بخش سرمایه‌گذاری خوبی شده و از محل منابع صندوق توسعه ملی و از محل اعتبارات آتی سازمان نیز برای تامین تجهیزات حاکمیتی در بنادر استفاده می‌کنیم و این منابع مالی برای تامین ایمنی دریا و تجهیزات مورد نیاز دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رزازان با اشاره به اینکه در بنادر شهید رجایی و چابهار سرمایه‌گذاری‌هایی انجام داده‌ایم تا براساس ظرفیت‌های موجود تجهیزات مورد نیاز تامین شود، درباره برنامه سازمان بنادر برای تجهیز بنادر شمالی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با توجه به ظرفیت‌ها بنادر امیرآباد، انزلی و نوشهر در اولویت‌بندی تامین تجهیزات قرار دارند. در این راستا وام‌های ارزان قیمت در اختیار اپراتورها قرار می‌گیرد تا بتوانند برای تجهیز بنادر شمالی کشور سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments