الحاق کنارک به منطقه آزاد چابهار به پیشرفت منطقه کمک می‌کند

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با تاکید بر اینکه الحاق کنارک به منطقه آزاد چابهار باعث توسعه و پیشرفت منطقه می‌شود، گفت: این مهم با موافقت مجلس شورای اسلامی امکانپذیر است.

به گزارش سی نیوز، اکبر ترکان در حاشیه بازدید از شهر بندری چابهار و کنارک در گفت وگو با ایرنا افزود: با محدود بودن منطقه آزاد تجاری صنعتی فقط در حریم چابهار مخالفم و با گسترش این منطقه آزاد رونق اقتصادی به استان سیستان و بلوچستان باز می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه باتوجه به ظرفیت‌های گردشگری، شیلاتی و کشاورزی شهرستان کنارک، الحاق این شهرستان بندری به منطقه آزاد چابهار باعث توسعه و پیشرفت منطقه می‌شود، ادامه داد: پارسال برای تجهیز بزرگترین اسکله صیادی کشور موافقتنامه‌‌ای با حضور استاندار سیستان و بلوچستان بین منطقه آزاد چابهار و استانداری این استان امضا شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور همچنین از اسکله صیادی، فعالیت لنج‌ها و تخلیه ماهی، اسکله مسافربری و شهر بندری کنارک بازدید کرد. بازدید از سامانه روشنایی باند فرودگاه چابهار و چند طرح فرهنگی و ورزشی مانند ساخت مسجد چابهار، ساختمان آموزش دانشگاه بین المللی چابهار و ورزشگاه دو هزار نفری نیز از برنامه‌های ترکان گزارش شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments