افزایش 500 هزار TEU ظرفیت کانتینری بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر سالانه 430 هزار TEU است که با تکمیل طرح توسعه‌ای در دست اجرا، 500 هزار TEU افزایش می‌یابد.
به گزارش سی نیوز، محمد راستاد در جریان بازدید معاون رئیس جمهور از بندر بوشهر افزود: اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا دربندربوشهرسالانه 7.5 میلیون تن است که با تکمیل طرح پسکرانه بندربوشهر در جزیره نگین به 2 برابر افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه عملکرد این بندر پارسال بیش از 5 میلیون تن کالا بوده است، ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای تخلیه و بارگیری کالا دربندر بوشهر، فضای این بندر جوابگوی ظرفیت دریایی نیست و  طرح توسعه بندر بوشهر در سفر رئیس جمهوری سال 93 آغاز شد.
راستاد افزود: طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین با حدود 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام شود که پایانه کانتینری، پایانه چندمنظوره، پایانه مواد فله مایع از جمله طرح‌های توسعه‌ای بندر بوشهر است. ساخت این پایانه ها نقش مهمی در فعالیت‌های بندری دارد و در مدت سه سال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات آماده‌سازی محوطه‌ها برای احداث زیرساخت و روبناها آغازشده و نخستین پایانه جزیره نگین که کانتینری است در 2 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بابیان اینکه بندر بوشهر در واردات موز و کره رتبه اول و در واردات برنج نیز رتبه دوم کشور را دارد افزود:بندر بوشهر به عنوان سومین بندر تجاری کشور، با سهم 10 درصدی از کل حجم حمل‌ونقل کانتینری، دومین بندر کشور از نظر کانتینری است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.