افزایش 4 درصدی درآمد گمرکات بوشهر

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: با افزایش فعالیت‌های مبادلات تجاری درآمد گمرکات 13گانه استان بوشهر در چهار ماه نخست امسال از 714 میلیارد تومان فراتر رفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش دارد.
به گزارش سی نیوز، احمد پورحیدر در جمع خبرنگاران با اشاره به صادرات کالاهای غیر نفتی در گمرکات استان بوشهر با اشاره به اینکه در چهار ماه نخست امسال با رشد 18 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی به انضمام میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر، گمرکات این استان در کشور رتبه نخست را کسب کردند، افزود: دراین مدت صادرات کالا با 9 میلیون و152هزار تن به ارزشی افزون بر چهار میلیارد و951 میلیون دلار از این استان به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 18 درصد افزایش داشته است.
او با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی در گمرکات استان بوشهر رونق یافته اضافه کرد: در این استان  13 گمرک وجود دارد که گمرک‌های خارگ، گناوه، دیر، منطقه پارس جنوبی ، کنگان، ریگ، بوالخیر، دیلم و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر1 و 2، فعالیت صادراتی داشته‌اند و بقیه در حوزه واردات کالاهای ملوانی و تعاونی مرزنشینان فعالیت کرده اند.
پورحیدر با بیان اینکه مقصد کالاهای صادراتی گمرک بوشهر، کشورهای امارات متحده عربی‌، هند‌، قطر، ویتنام و کویت است تصریح کرد: کالاهای صادراتی روغن پایه تصفیه اول، نرمال پارافین، الکیل بنزن خطی، گوسفند زنده، سیمان و ماهی یال اسبی است.
مدیر کل گمرک بوشهر به فعالیت‌های حوزه ترانزیت اشاره کرد و گفت: در ترانزیت کالا از گمرک بوشهرتعداد 774 فقره اظهارنامه با 150 هزار و712 تن کالا به ارزشی بیش از 362 میلیون و650هزار دلار بوده و از این گمرک خروج شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر تعداد اظهار نامه 34 درصد ازلحاظ وزن 7 درصد و از نظر ارزش 80 درصد رشد نشان می دهد.
پورحیدر افزود: تعداد 122 فقره اظهارنامه با 8 هزارو240 تن کالا به ارزشی افزون بر 27 میلیون و 417 هزار دلار به گمرک بوشهر وارد و ترخیص شده است که به ترتیب در مقایسه با چهار ماه سال گذشته از لحاظ اظهارنامه، وزن و ارزش به ترتیب 37، 49 و 11 درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به واردات کالا دراین چهار ماه ابتدای امسال، اضافه کرد: در این مدت 570هزارو 632 تن کالا به ارزشی بیش از یک میلیارد و 135 میلیون دلار از طریق گمرک‌های استان بوشهر وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 20 در صد و از لحاظ ارزش دلاری 11 درصد رشد داشته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments