افزایش 16 درصدی شناورهای دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: 75 شناور مسافری در ایام نوروز پذیرای مسافران دریایی است که نسبت به سال گذشته رشد 16 درصدی داشته است.
به گزارش سی نیوز، محمد سعیدنژاد در نشست ویژه سفرهای نوروزی با اشاره به اینکه چند سالی است سفرهای دریای یکی از گزینه‌های منتخب مردم برای مسافرت است، افزود: آمارها و ارقام نشان می‌دهد که سفر از طریق دریا در مقایسه با سایر گزینه‌ها رشد بیشتری کرده است.
وی با اشاره به اینکه توسعه امکانات و تجهیزات در شناورها با استفاده از منابع مالی و در اختیار گذاشتن سرمایه های کافی نقش موثری در رشد سفرهای دریایی داشته است، ادامه داد: البته در چند سال اخیر چهره شناورها از حالت سنتی به نو تغییر کرده و از نظر ایمنی کاملا مناسب است. به طوریکه در نوروز 93 با وجود افزایش سفرها با شناورها با هیچ سانحه‌ای مواجه نبودیم و مسافرانی که از طریق تور و دریا سفر می‌کردند با رعایت نکات ایمنی سفرهای خوبی را تجربه می‌کنند.
مدیرعامل سازمان دریانوردی با تاکید بر اینکه شناورها مکلفند علائم مشخصی که در مسیر تردد آنها قرار دارند را رعایت کنند و با توجه به شرایط جوی هوا این شناورها نیز باید نکات خاصی را رعایت کنند، اضافه کرد: 35 ایستگاه ساحلی در تمامی سواحل مستقر شده‌اند و در بخش ایمنی نیز مسافران می‌توانند با شماره تلفن 1550 از تمامی نقاط دنیا هر مشکلی که دارند اطلاع دهند یا اطلاعات خاصی را که لازم دارند دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر 75 شناور مسافری برای نوروز 94 در اختیار مردم قرار گرفته که نسبت به سال گذشته که 65 دستگاه بود 16 درصد رشد داشته است، تاکید کرد: این شناورها 66 هزار و 755 صندلی دارند و همچنین شناورهای حمل خودرو نیز امسال به 31 دستگاه رسیده که 35 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

سعیدنژاد با اشاره به اینکه در نوروز 93 که 25 اسفند تا 15 فروردین ماه را شامل می‌شود شناورهای مسافری 7 میلیون و 53 مسافر را جابجا کردند، گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود میزان جابجایی‌ها به 8 میلیون و 400 نفر برسد که رشد 12 درصدی را شامل می‌شود.
وی به پایانه‌های مسافری دریایی اشاره کرد و گفت: ایران از لحاظ پایانه‌های دریایی بسیار پیشرفت کرده است و این پایانه‌ها از تجهیزات ایمنی و امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: به مسافران نوروزی تأکید می‌کنم به هیچ عنوان از شناورهای غیرمجاز استفاده نکنند و لازم است مسافران در طول مسیر حتما از جلیقه‌های نجات استفاده کنند تا سفری بدون حادثه را داشته باشند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments