افزایش 10 درصدی ترانزیت خودرو در بندر شهيد رجايي

امسال 3200 دستگاه خودرو ترانزیتی از طریق بندر شهید رجایی جابجا شده است که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.
به گزارش سی نیوز، رئیس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به این آمار گفت: وجود اسکله با عمق 14 متر، 5 هکتار محوطه نگهداری و تیم‌های 60 نفره جابجایی خودرو، بندر شهید رجایی را به پایگاه اصلی ورود کشتی‌های حامل خودروهای ترانزیتی تبدیل کرده است.
حسین کریمیان افزود: با توجه به دموراژ کارکرد کشتی‌های رو رو، عملیات تخلیه کشتی به صورت ساعتی است و 2400 خودرو در این عملیات باید ظرف مدت 68 ساعت تخلیه شوند.
وی پیش بینی کرد تا پایان امسال دو کشتی دیگر حامل این محموله‌ در بندر شهید رجایی پهلو بگیرند.
محمدرضا پورفخری، مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای افزایش سهم شبکه ریلی در زمینه حمل خودروهای ترانزیتی گفت: پس از نزدیک به 15 سال حمل خودروی سبک به آسیای میانه، از امسال محموله‌ها از طریق واگن‌های مخصوص حمل خودرو انجام می‌شود.
وی افزود: هر واگن دو طبقه گنجایش 10 خودرو را دارد که از ورود بیش از 1000 دستگاه تریلی و کامیون به جاده‌ها و ایجاد ترافیک، جلوگیری می‌کند.
نماینده خط کشتیرانی GLOVIS هیوندایی کره جنوبی نيز در بندرعباس گفت: با وجود تحریم‌ها، نمایندگان خط این خط کشتیرانی هر ماه 2 تا 3 فروند کشتی ترانزیتی را بطور منظم به بندر شهید رجایی می‌آورند.
عامری اضافه کرد: ترانزیت این کالا به کشورهای آسیای میانه به ازای هرتن، 550 دلار ارزآوری برای کشور دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments