فروش یک میلیون و ۷۹۵ هزار تن سوخت به کشتی‌های عبوری

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: یک میلیون و ۷۹۵ هزار تن سوخت به کشتی‌های عبوری از تنگه هرمز فروخته شده است.

به گزارش سی نیوز، ابراهیم ایدنی افزود: بیش از ۱۷۰ فروند کشتی تجاری اقیانوس پیما در شش ماه نخست امسال در بندر نفتی خلیج فارس سوخت‌گیری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه نفت کوره و نفت دیزل مهم‌ترین کالاهای سوختی برای عرضه به کشتی‌های عبوری در تنگه هرمز و خلیج فارس است، ادامه دادا: ظرفیت فعلی مخازن نگهداری فرآورده های نفتی در بندر خلیج فارس ۳۰۰ هزار متر مکعب است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه در پس‌کرانه این بندر، زمین هایی به وسعت بیش از۴۰ هکتار به منظور ایجاد مخازنی با حجم افزون بر یک میلیون  و ۵۰۰ هزار متر مکعب و ساخت یک پالایشگاه کوچک در آینده، در حال آماده سازی و بهره برداری است، گفت: درآمدزایی و اشتغال برای یک هزار فعال دریایی و بندری از مزایای توسعه صنعت بانکرینگ در بنادر هرمزگان است.

ایدنی با اعلام اینکه بنادر استان هرمزگان، ۷۰ کیلومتر مسیر کشتی‌های عبوری را کاهش داده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۳ میلیون تن سوخت از بندر نفتی خلیج‌فارس به کشتی‌های عبوری در تنگه هرمز فروخته شود، گفت: لنگرگاه بندر نفتی خلیج فارس، آب‌های بین‌المللی مجاور تنگه هرمز و جنوب جزیره لارک از جمله مکان‌هایی است که بدون معطلی و در کمترین زمان خدمات بانکرینگ یا سوخت رسانی به کشتی‌ها انجام می‌شود.

بندر خلیج فارس با ۹ پست اسکله به طول ۱۲۰۰ متر و آبخور حداکثر آبخور ۸.۵ متر، ۳۲۰ هکتار وسعت دارد و قرار است به زودی اسکله‌های ۲۰ و ۱۰۰ هزار تنی نیز در این بندر احداث شود. این بندر در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس در زمینه تجارت فرآورده‌های نفتی فعال است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.