افزایش ظرفیت بنادر کشور در سال آینده/ خوش آمدگوی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستیم/ امکان ارتقای سهم ریل در بنادر تا ۳۰ درصد

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی پنج هدف‌کلان این معاونت درسال آینده را اعلام و بر اجرای دقیق آنها متناسب با اهداف کلی این سازمان تأکید‌کرد و گفت: درسال آینده ظرفیت اسمی بنادر بازرگانی کشور از ۲۱۹ میلیون به ۲۲۵ میلیون تن و ظرفیت کانتینری بنادر از ۵.۴ میلیون TEUبه شش میلیونTEU افزایش می‎یابد.

به گزارش سی نیوز، جلیل اسلامی با بیان این مطلب، «افزایش ظرفیت اسمی بنادر بازرگانی از ۲۱۹ میلیون به ۲۲۵ میلیون تن» و «افزایش ظرفیت کانتینری بنادر بازرگانی از ۵.۴ میلیون TEUبه شش میلیونTEU» را به عنوان «دو هدف دارای اولویت سازمان بنادر در سال ۹۶ اعلام کرد و گفت: ارتقای ظرفیت بندر چه از لحاظ فیزیکی، چه از حیث زیرساختی و تجهیزاتی و چه از نظر نرم افزاری را شامل می شود.

وی در ادامه، «افزایش ظرفیت پایانه های مسافری از ۱۹.۲ به ۲۰.۵ »، «افزایش میزان جلب سرمایه گذاری از ۹۵ هزار میلیارد ریال به ۱۲۵ هزار میلیارد ریال» و «ارتقای توان عملیاتی بنادر از طریق رشد نرم های عملیاتی به میزان پنج درصد نسبت به سال قبل» را از دیگر اهداف کلان بخش معاونت بندری عنوان کرد.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه کلیه مباحث مجموعه معاونت بندری به سه مفهوم «تجاری سازی»، «برون سپاری» و «آزادسازی» بر می گردد، تأکید کرد : در این فرایند ابتدا باید مفاهیم تجاری سازی با ظرفیت های عملیاتی انطباق پیدا کند. سپس با تعریف پکیج های کاری و دستیابی به قابلیت های اجرایی، مرحله برون سپاری بر اساس پلان های اجرایی با برنامه سه ساله آغاز می شود. در مرحله سوم باید تعیین کنیم از نظر قیمت گذاری و مدیریت درست، کدام بخش ها را آزادسازی کنیم.

اسلامی با بیان اینکه سازمان بنادر در بخش برون سپاری از سازمان های پیشرو در دولت است، گفت : طی ۱۵ سال گذشته و با آغاز فرصت های خصوصی سازی، سازمان بنادر در لایه های اول و دوم یعنی تجاری سازی و برون سپاری به سرعت جلو رفت و تجارب ارزنده کسب کرده است، اما در بخش ظرفیت های رقابت پذیری و آزادسازی باید شک و تردیدها را کنار بگذارد.

اسلامی با تأکید بر اینکه در همه حوزه های وسیع معاونت امور بندری سازمان بنادر باید «تحلیل شکافت» انجام شود، گفت : لازم است مشخص کنیم بر اساس اطلاعات موجود و فرصت‎های آینده، بین میزان عرضه از طرف سازمان و تقاضای خدمات در بنادر چه تناسبی وجود دارد و بر اساس این تحلیل، فاصله ها الان به چه میزان است.

معاون امور بندری سازمان بنادر، جذب سرمایه‎گذاری را اولویت جدی این سازمان عنوان کرد و گفت: جذب سرمایه گذاری چه از نوع داخلی، چه خارجی و چه تلفیقی از داخلی و خارجی با هر الگویی از مدل جذب سرمایه گذاری چه به شکل پروژه، چه به شکل پیشنهاد و چه به شکل پلان و یا حتی به شکل طرح پیشنهادهای اجرایی را کاملاً پذیرا هستیم و خوش آمد می‌گویم.

اسلامی، حمل و نقل ترکیبی را به عنوان یکی از کامل ترین مصوبات مطرح شده در برنامه ششم برشمرد و با اشاره به توسعه ظرفیت های ریلی در بنادر گفت : در حال حاضر سهم ریل در بنادر سالانه ۱۵ درصد است که امکان ارتقای آن تا ۳۰ درصد وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.