افزایش سه برابری شرکتهای دانش بنیان دریایی

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی گفت : با توجه به حمایت های صورت گرفته از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی ، تعداد شرکت های دانش بنیان دریایی که در ابتدای تاسیس ستاد تنها 12 شرکت بوده است، در سال 94  پنجاه درصد افزایش یافت و در سال 95  نسبت به سال 93 شاهد رشد  سه برابری شرکت ها بودیم به طوری که تعداد شرکت ها به 33 شرکت رسیده است.

به گزارش سی نیوز، «محمد سعید سیف» گفت: بر اساس  سیاست های ابلاغ شده مقام معظم رهبری، برنامه مختلف تولید و پیشرفت کشور باید بر اساس توانایی ها و پتانسیل های داخل طراحی شوند. در این سیاست ها اعتقاد بر این است که ایران به عنوان کشوری قدرتمند به جهت داشتن منابع انسانی متخصص و توانمند و امکانات فراوان، قابلیت رسیدن به جایگاه مناسب در بخش های مختلف را دارا است.

وی راهکار رسیدن به جایگاه ذکر شده را  باور به توانمندی های داخلی و تلاش در جهت استفاده مطلوب از این توانمندی ها دانست و گفت:  حمایت از تلاشگران داخلی در حوزه های مختلف صنعتی نیز باید به عنوان یک ضرورت از این توانمندی ها مورد توجه قرار گیرد.
حمایت ستاد دریایی از توسعه فعالیت های شرکتهای دانش بنیان دریایی
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان اینکه ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با استفاده از ابزارهای گوناگون اقدام به حمایت از توسعه کمی و کیفی فعالیت های شرکتهای دانش بنیان دریایی کرده است بیان کرد : این حمایت ها شامل اعطای تسهیلات، حمایت و تسهیل استانداردسازی محصولات، حمایت از حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی، برگزاری جلسات مشترک سازمان ها و ارگانهای دریای با شرکت های دانش بنیان مرتبط و …. بوده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به برنامه ریزی و هدفگذاری این ستاد، امید است تعداد شرکتها در انتهای سال 96 به بیش از 45 شرکت افزایش یابد.

منبع: مارین تایمز

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments