افزایش تردد شناورهای مسافری در بندر چارک

تردد شناورهای مسافری از طریق بندر چارک از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 880 فروند بوده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 42 درصد افزایش را نشان می دهد.
مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه یکی از مهمترین بنادر غرب استان هرمزگان در امر جابه جایی مسافر و کالا به جزیره کیش ، بندر چارک است، افزود: همچنین تامین لجستیکی جزایر سیری ، لاوان ، هندورآبی و کیش از طریق بندر چارک صورت می گیرد.
ناصر محمودی در خصوص عملکرد بندر چارک از ابتدای سال تاکنون گفت: در این مدت 245 هزار و 940 تن کالا از طریق بندر چارک تخلیه و بارگیری شده است. این میزان تخلیه و بارگیری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 305 درصدی داشته است.
وی از کاهش 451 درصدی تخلیه کاپوتاژ کالا از طریق بندر چارک از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اضافه کرد: در این مدت 27 هزار و 770 تن تخلیه کاپوتاژ در بندر چار ک صورت گرفته است. دلیل این کاهش، افزایش فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کاپوتاژی به بندر آفتاب بوده است.
کاهش بارگیری کاپوتاژ در بندر چارک

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه همچنین به مانا گفت: در این مدت 192 هزار و 170 تن کالا از در بندر چارک بارگیری کاپوتاژ شده است که کاهش 339 درصدی بارگیری کاپوتاژ را در این بندر در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد.
ناصری افزود: تردد مسافر از ابتدای سال تاکنون از طریق بندر چارک 75 هزار و 975 نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش 145 درصدی را نشان می‌دهد.
وی میزان تردد لنج باری به بندر چارک را 28 فروند برشمرد و ادامه داد: این میزان تردد لنج باری در مقایسه با سال گذشته کاهش 36 درصدی داشته است.
مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اظهار داشت: همچنین در این مدت دو هزار و 238 فروند شناور فلزی در بندر چارک تردد داشته اند که تردد این نوع شناورها در مقایسه با سال گذشته کاهش 37 درصدی را نشان می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.