افزايش درآمد کشتي‌هاي تانکر

موسسه تحقيقاتي Mc Quilling سنگاپور از افزايش درآمد کشتي‌هاي تانکر در تمامي خطوط كشتيراني خبر داد و گفت: نفتكش‌هاي غول پيكر حامل نفت خاورميانه به آسيا در سال 2015 كرايه روزانه 59 هزار و 200 دلار را تجربه می‌کنند كه افزايش 1/3 برابری را نسبت به سال 2014 نشان مي‌دهد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، نفتکش‌های سوئزماكس نيز از درياي سياه به مديترانه افزايش 80 درصدي كرايه  و رسيدن آن به روزانه 43 هزار 200 دلار را تجربه مي‌كنند. این کشتی‌ها در مسير غرب آفريقا به اروپا نيز با 35 درصد افزايش کرایه نسبت به سال 2014، روزانه 39 هزار و 300 دلار به جيب صاحبان خود می‌ریزند.
براساس اين گزارش،در مجموع كرايه كشتي‌هاي تانكر در سال 2015 افزايش چشمگيري دارد و رشد محدود ناوگان كشتي@هاي تانكر و كاهش بهاي نفت از مهمترين عوامل افزايش كرايه‌ها محسوب مي‌شود.به اعتقاد كارشناسان موسسه Mc Quilling، آسيا در سال 2015 انبار ذخيره نفت است. اجاره نفتكش‎‌هاي بزرگ برای ذخيره نفت، تعداد كشتي‌هاي موجود در اين ناوگان را كاهش و به تبع آن كرايه ها را افزايش داده است.
بهاي پايين نفت، كاهش محصولات نفتی مانند گازوئيل را سبب شده است كه در نتيجه با خريد بيشتر اين محصولات بازار كشتي‌هاي تانكر محصولات نفتي نيز رونق گرفته است.
كشتي‌هاي حمل محصولات نفتي سايز متوسط نيز با حمل كالا در مسير اروپا به آمريكا، افزايش 25 درصدي کرایه ها و رسیدن آن به روزانه 9 هزار و 500 دلار را تجربه مي‌كنند.
كشتي‌هاي تانكر حمل مواد نفتي نوع 2 در مسير خاورميانه به آسيا با 53 درصد افزايش كرايه هاي خود را روزانه به 22 هزار و 500 دلار مي رسانند. همچنین كرايه كشتي‌هاي حمل محصولات نفتي نوع 1 نيز با 55 درصد افزايش در سال 2015 به روزانه 20 هزار دلار می‌رسد.
اين موسسه از دقت پيش‌بيني‌ها با درصد خطاي 15 درصد خبر داد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments