اعمال تعرفه‌های جدید بندری از خرداد

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی از اصلاح تعرفه‌های بندری خبر داد و گفت: این تعرفه‌ها با تغییرات جدید از اول خرداماه ۹۴ اجرایی می‌شود.

به گزارش سی نیوز، جلیل اسلامی با بیان این‌که در تعرفه های جدید اصلاح منطقی رعایت شده که تغییرات قابل توجهی در آن مشاهده می شود، افزود: تغییرات مطلوبی در این زمینه اتفاق افتاده و اساس کار مشابه مبنای تعرفه ای است که در دنیا وجود دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن در حال تحقیق بر روی الگویی هستیم که معمولا در ترمینال‌ها و بنادر برای حجم مشخصی از ترافیک کانتینری و غیر کانتینری مرسوم است که نتایج آن در طول سال اعلام می‌شود.

اسلامی با اشاره به اینکه در بخش ارزی افزایش سنواتی ابلاغ نکرده ایم، اضافه کرد: غیر از مواردی که در کتابچه تعرفه سازمان بنادر رسما ابلاغ شده، تخفیف‌های چهارگانه‌ای هم برای سایز کشتی‌ها، میزان کانتینر ورودی، THC و ترانشیپ منت در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان این‌که علاوه بر موارد عنوان شده برای الگوهای خاص ترافیک می‌توان جدا از موارد قید شده در کتابچه، در قالب توافق جداگانه عمل کرد به مانا تصریح کرد: حجم کتابچه تعرفه‌ها به نصف کاهش یافته سعی کرده‌ایم به حدی شفاف سازی و خلاصه سازی رعایت شود که پیچیدگی‌های قبلی به حداقل برسد و استنباط از آن آسانتر شود.

به گفته معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، امسال نقطه شروع تغییرات بنیادین در ساختار تعرفه‌ای عملیاتی بنادر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments