اسکله های بندر انزلی به 24 پست می رسد

تا پایان برنامه ششم توسعه و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تعداد اسکله های بندر انزلی به 24 پست افزایش پیدا می‌کند.
به گزارش سی نیوز، مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان مطلب بالا افزود: بندر انزلی به عنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر و قدیمی‌ترین بندر شمالی کشور، نقش اساسی در خصوص حمل و نقل کالا از طریق دریا ایفا می‌کند.
سید علی نعیمی با اشاره به اینکه بندر انزلی به عنوان پایلوت کریدور شمال- جنوب و بندری ترانزیتی می‌تواند در سال‌های آتی به عنوان بندر شماره یک کشور در امر صادرات و واردات کالا به کشورهای حاشیه دریای خزر نقشی برجسته داشته باشد، گفت: در راستای توسعه فعالیت در بندر انزلی، هم اکنون پنج پست اسکله تجاری و نفتی با اعتبار بیش از 100 میلیارد تومان در این بندر در دست ساخت است.
وی تاکید کرد: با اتمام این پروژه‌ها ظرف 30 ماه آینده تعداد پست‌های اسکله این بندر به 17 پست اسکله افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب ظرفیت بندر انزلی به 7.5 میلیون تن در سال می‌رسد که رقم بسیار قابل توجه و با ارزشی برای این بندر محسوب می‌شود.
نعیمی با بیان اینکه امسال با تلاش‌های سازمان بنادر و دریانوردی، پروژه‌های استراتژیک حوضچه دوم بندر و ترمینال مسافری و اسکله مسافری انزلی با اعتباری بیش از 122 میلیارد تومان به بهره برداری رسید، ادامه داد: حوضچه در مساحتی به وسعت 80 هکتار و دو بازوی موج شکن در مجموع به طول سه هزار و 200 متر احداث شده است. همچنین اسکله مسافری به طول هزار متر و ترمینال مسافری مجهز به زیربنای هزار و 610 متر احداث شده است.
وی همچنین گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای توسعه روز افزون بندر انزلی به عنوان بندر شماره یک شمال کشور، سازمان بنادر و دریانوردی بر اساس برنامه پنج ساله آینده این بندر را با 24 پست اسکله بر اساس توسعه‌های زیرساختی تبدیل به یک بندر استراتژیک کامل می‌کند.
مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون در بندر انزلی شاهد پهلوگیری روزانه پنج الی هفت فروند کشتی به صورت همزمان جهت تخلیه و بارگیری کالاها هستیم، اضافه کرد: با توجه به اینکه حوضچه بندر انزلی از دو قسمت دریا و تالاب تشکیل شده است، همواره با هجمه زیادی از گل و لای روبه رو است. لذا باید لایروبی آن در حوضچه برای ایمن بودن پهلوگیری کشتی ها انجام شودکه این امر با تلاش شبانه روزی کارکنان اداره بندر استان انجام می شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments