استقبال از حضور شرکت‎های دانش‎بنیان در بندرشهیدرجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: شرکت‎های دانش بنیان می‎توانند با حضور در بخش‎های مختلف بندر شهید رجایی، نقش آفرینی موثری در پیشرفت آن داشته باشند.

به گزارش  مارین تایمز از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور در نشست مشترک با مسؤولان دانشگاه پیام نور استان هرمزگان که در بندر شهید رجایی برگزار شد، به ظرفیت‎های علمی و فنی سازمان بنادر اشاره کرد و اظهار داشت: ایران یک کشور دریایی است و با تلاش های صورت گرفته توسط این سازمان و انعقاد تفاهمنامه با وزارت آموزش و پرورش، امسال مباحث دریایی در کتاب های درسی سطوح مختلف تحصیلات گنجانده شد.

وی افزود: همچنین در زمینه دوره‎های آموزشی کوتاه مدت هم بر اساس استانداردهای بین المللی، دستورالعمل هایی تدوین شده که آزمون‎های شایستگی بر مبنای آن انجام می شود.

عفیفی پور با اشاره به فعالیت حدود 14 هزار نفر در مجتمع بندری شهید رجایی، خاطرنشان کرد: بخش عمده این افراد در حوزه های عملیاتی و بخش دیگری نیز در حوزه مدیریتی و ستادی فعالیت می کنند که هر بخش نیازهای آموزشی خاص خود را دارند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حمایت سازمان بنادر از ایجاد هنرستان های دریایی را یادآور شد و در ادامه با بیان اینکه در بندر شهید رجایی نیروهای انسانی تحصیلکرده و توانمندی وجود دارد، افزود: برای پشتیبانی از دانشگاه ها در بحث تامین اساتید، بهره مندی از فضاهای آزمایشگاهی، همکاری برای حمایت از پایان نامه‎های دانشجویی و دوره های کارورزی آمادگی وجود دارد.

وی تأکید کرد: شرکت‎های دانش بنیان می توانند با حضور در بخش های مختلف بندر شهید رجایی و حوزه های دریایی، نقش آفرینی موثری در پیشرفت آن با تکیه بر دانش بومی و متخصصان داخلی داشته باشند.

دکتر عبدالکریم قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان نیز طی اظهاراتی از برنامه‎های این دانشگاه برای همکاری و تعامل بیشتر با صنایع دریایی استان سخن گفت.

وی به تشریح ظرفیت ها و توانمندی های استان هرمزگان در حوزه دریایی پرداخت و با اشاره به برنامه های دانشگاه پیام نور برای حضور بیشتر در این بخش گفت: دانشگاه های نسل سوم در جوار صنایع استقرار می یابند تا ارتباط تنگاتنگی بین آنها شکل بگیرد و حلقه های مفقوده بین این دو بخش مرتفع شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments