استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی از تسهیلات ویژه

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برای موارد مختلف از‌جمله ساخت شناورها استفاده کنند.
به گزارش سی نیوز، سورنا ستاری ساعتی قبل در نشست با مدیران مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران(ایزوایکو) در بندرعباس با اشاره به اینکه می‌توان در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران یک پارک علم و فناوری و و مرکز رشد مرتبط با صنایع دریایی ایجاد کرد، افزود: از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانیم به حضور شرکت‌های بخش خصوصی در این مجموعه و استفاده از بازار محصولات کشتی‌سازی برای بخش خصوصی کمک کنیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: ایزوایکو با ساخت انواع شناورها و سکوهای نفتی یکی از فعال‌ترین مجموعه‌های دریایی کشور محسوب می‌شود. همچنین نیاز است تا کارهای پژوهشی این مجموعه در بخش خصوصی تعریف شود تا پژوهش‌ها توسط این بخش صورت گیرد.
او با تاکید بر اینکه توسعه بخش دریایی برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسیار مهم است و در این زمینه هرگونه حمایت و کمکی که لازم باشد انجام می‌دهیم، گفت: آمادگی داریم تا میان مجموعه کشتی‌سازی و صنایع فراساحل با دانشگاه‌های کشور ارتباط برقرار کنیم تا فعالیت‌های علمی و پژوهشی بیشتری صورت گیرد.
ستاری همچنین به تسهیلات ویژه صندوق نوآوری برای شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: انواع معافیت‌های مالی و گمرکی و تسهیلات کم‌بهره صندوق نوآوری از جمله شرایط مناسبی است که برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
معاون رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد شرکت‌های دانش بنیان دریایی کم است که باید افزایش پیدا کند، تصریح کرد: این شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برای موارد مختلف از‌جمله ساخت شناورها استفاده کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments