اراده استفاده از بخش خصوصی در بنادر وجود ندارد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه اراده استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سازمان بنادر و دریانوردی وجود ندارد.
مهرداد بائوج لاهوتی افزود: بر اساس ارزیابی‌ها، عملکرد دولت در بخش حمل و نقل جاده‌ای و راه آهن راضی کننده است چراکه تدابیر خوب و ویژه‌ای در این بخش‌ها صورت گرفته است که آینده مطلوبی را پیش بینی می‌کند.
او با تاکید بر اینکه بخش حمل و نقل هوایی با شرایط خاصی مواجه است و نمی‌توان ایراد چندانی به آن گرفت، اضافه کرد: البته اراده برای حل مشکلات وجود دارد اما با توجه به شرایط تحریم طرف‌های مقابل بستر لازم را فراهم نمی‌کنند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با ضعیف توصیف کردن عملکرد بخش دریایی گفت: متاسفانه در بخش دریایی حرکت‌ها جهت افزایش زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها خصوصا در بخش بندری کند بوده و این نوع حرکت ما را به افقی که در خصوص افزایش ظرفیت بنادر مد نظر است نمی‌رساند.
او با بیان اینکه سازمان بنادر تنها به فعالیت‌های روزمره پرداخته و این موضوع حمل و نقل دریایی را با مشکل مواجه می‌کند، اضافه کرد: متاسفانه سازمان بنادر و دریانوردی اعتقادی به توسعه بنادر ندارد و علیرغم فراهم بودن بستر فعالیت، خیلی ضعیف عمل کرده است در حالیکه کشورهای همسایه در صدد افزایش ظرفیت‌های کانتینری هستند.
لاهوتی با اشاره به ظرفیت های بخش خصوصی گفت: متاسفانه اراده استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سازمان بنادر و دریانوردی وجود ندارد. بر همین اساس دولت باید توجه ویژه ای به بخش دریایی داشته باشد زیرا در غیر این صورت حمل و نقل دریایی کشور با چالش مواجه می شود.
وی در خصوص وضعیت ناوگان دریایی کشور تصریح کرد: این بخش از حمل ونقل با مشکلات مربوط به تحریم‌ها و بیمه کشتی‌ها مواجه بود و کشتی ها مجبور بودند از پرچم دیگر کشورها استفاده کنند که در این زمینه تقصیری متوجه دولت نیست.
نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه متاسفانه اراده قوی برای توسعه بنادر وجود ندارد تاکید کرد : توسعه بنادر کشور نیازمند اراده قوی تری برای افزایش ظرفیت های بندری در کشور است .
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments