اختصاص تسهیلات یارانه‌ای به سرمایه‌گذاران در بنادر

مدیر کل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر با اشاره به تامین تجهیزات بنادر در شرایط تحریم، گفت: در یک دهه گذشته تلاش سازمان بنادر بر این بوده که شناورهای ناوگان تجاری و مسافری در داخل کشور و توسط بخش خصوصی تولید شود اما این همه نیاز را نمی‌تواند تامین کند از طرفی هم تحریم پروسه ورود تجهیزات را طولانی می‌کند.
عبدالکریم رزازان با بیان اینکه با بومی سازی تحریم‌ها را دور زدیم، افزود: با بومی سازی و تولید انواع شناور در داخل کشور توانستیم مشکلات ناشی از تحریم‌ها را تا حدودی برطرف کرده و از بخش خصوصی حمایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه‌گذاری سنگینی را در بخش تامین تجهیزات بنادر انجام داده است، ادامه داد: به تازگی سازمان بنادر سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی برای تامین تجهیزات بنادر انجام داده است.
رزاران با اشاره به جزییات سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در بحث تامین تجهیزات، گفت: سازمان بنادر در آینده نزدیک سرمایه گذاری 50 میلیون یورویی را برای تامین تجهیزات فاز دوم بندر چابهار انجام می‌دهد.
وی همچنین بیان کرد: سرمایه‌گذاری 207 میلیون دلاری برای تامین تجهیزات بندر شهید رجایی در دستور کار سازمان قرار گرفته است و به طور قطع تا پایان سال این حجم از سرمایه‌گذاری ها در بنادر مورد نظر نهایی می‌شود.
مدیر کل تامین و نگهداری تجهیزات سازمان بنادر با اشاره به اختصاص تسهیلات به بخش خصوصی برای تولید ناوگان تجاری و مسافری، تاکید کرد: سازمان از وجوه اداره شده رقمی را برای برای ارائه تسهیلات یارانه‌ای به بخش خصوصی و تعاونی‌ها در نظر گرفته است که با این تسهیلات سازمان، 4 هزار صندلی استاندارد به ناوگان اضافه شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments