اثرات لغو تحریم‌ها بر حمل و نقل دریایی

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با لغو تحریم‌ها، تحول جدی در حمل و نقل دریایی و تجارت بین‌الملل اتفاق می‌افتد چراکه از خطوط مهم تجارت خارجی ما خط اروپا بود که غیر فعال شده است.

به گزارش سی نیوز، محمدحسین داجمر با بیان این‌که با توجه به بحث تحریم، جهت و نوع تجارت ایران تغییر کرده است، افزود: وضعیت حمل و نقل ما متاثر از تجارت خارجی است و خط اروپایی ما به عنوان یکی از مهم‌ترین خطوط حمل و نقلی حدود 48 سال و از بدو تاسیس کشتیرانی فعال بوده که بر اثر تحریم‌ها غیرفعال شده است. خط آمریکا نیز که تقریبا از اوایل پیروزی انقلاب غیر فعال شد.

وی با بیان اینکه حجم بسیار زیادی از ترددها از طریق خط اروپایی صورت می گرفت، گفت: با لغو تحریم‌ها، تجارت خارجی کشور به روال عادی برمی‌گردد و حجم آن نیز افزایش چشمگیری می‌یابد.

داجمر با بیان اینکه زمانی کشور آلمان جزو اولین کشورهایی بود که در بحث تجارت با آن‌ها تعامل داشتیم اما اکنون کشورهای شرقی مثل چین و هند طرف اول معامله با ایران شده‌اند، ادامه داد: با لغو تحریم‌ها میزان تجارت خارجی افزایش یافته و با فعال شدن خط اروپایی در بحث حمل و نقل دریایی به حجم بالایی از تجارت خارجی دست پیدا می‌کنیم.

مدیر عامل کشتیرانی همچنین حمایت از ناوگان کشتیرانی داخلی و اعمال تعرفه‌های ترجیحی در عوارض بندری را خواستار شد و بر ارائه سوخت با نرخ ترجیحی و اولویت بهره‌برداری از آن برای جبران خسارت ناشی از تحریم‌ها تاکید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments