اتمام فاز نخست لایروبی بندر لنگه

با اتمام طرح لایروبی بندر لنگه به وسعت 400 هزار متر مکعب در نیمه نخست سال آینده، شش هکتار زمین به اراضی بندر لنگه افزوده می‌شود.
به گزارش سی نیوز، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه این پروژه هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: عملیات اجرایی این پروژه از دو سال پیش آغاز شده است.
محمود صابری با اشاره به اینکه این پروژه در راستای طرح توسعه دریایی بندر لنگه و با هدف هم سطح سازی و افزایش عمق حوضچه عملیاتی بندر تا عمق 5.5 متر انجام شده است، گفت: مجموعه حوضچه بندر لنگه که برای لایروبی در نظر گرفته شده بود از ابتدا 400 هزار مترمکعب بود و قرار بود در فاز نخست 320 هزار مترمکعب این حوضچه لایروبی شود و بقیه در فاز دوم انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه اکنون مجوزهای لازم جهت لایروبی فاز دوم بندر لنگه بلافاصله پس از اتمام فازنخست صادر شده است، ادامه داد: برای لایروبی فاز نخست بندر لنگه 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی هزینه شده است. همچنین برای انجام لایروبی فاز دوم بندر لنگه شامل 80 هزار مترمکعب نیز 30 میلیارد ریال اعتبار امسال هزینه می‌شود.
مدیر کل اداره بنادر دریانوردی بندر لنگه تاکید کرد: همزمان با لایروبی بندر لنگه استحصال زمین از دریا برای اضافه شدن به وسعت بندر لنگه در حال انجام است.
صابری افزود: اراضی استحصال شده از پروژه لایروبی به منظور ایجاد زیرساخت‌های لازم در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار داده می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه انتظار داریم با اتمام پروژه لایروبی بندر لنگه، میزان تخلیه و بارگیری در این بندر به 4.5 میلیون تن در سال افزایش یابد، اضافه کرد: اجرای این پروژه ضریب ایمنی شناورها را در بندر لنگه به طور چشمگیری بالا خواهد برد.
صابری با بیان اینکه بندر لنگه جزو بنادر ترانزیتی، تجاری و مسافری جنوب کشور محسوب می‌شود، افزود: علاوه بر فعالیت‌های تجاری، فعالیت‌های مسافری در این مسیر به صورت منظم هر  روزه انجام می شود. برهمین اساس اکنون یک فروند شناور مسافری متعلق به بخش خصوصی در مسیر بندرلنگه – ابوموسی به مسافران خدمات رسانی می‌کند و بیشتر بومیان ساکن ابوموسی از این خط کشتیرانی برای تردد استفاده می کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.