اتصال انبار روباز غله بندر شهید رجایی به خط ریلی سراسری

مدیرکل راه آهن استان هرمزگان از اتصال انبار روباز غله در بندر شهید رجایی به خط ریلی سراسری کشور در روزهای آینده خبر داد و گفت: اداره کل راه آهن استان هرمزگان با در اختیار داشتن راه‌آهن دو خطه و همچنین برخورداری از سیستم‌های پیشرفته و نوین، آمادگی افزایش ارتباط با دروازه طلایی اقتصاد کشور را دارد.
به گزارش سی نیوز، محمد پورفخری با اشاره به اینکه حمل و نقل ریلی ارزان، ایمن و دارای ظرفیت متعدد است، به مانا بیان کرد: توجه به مسائل زیست‌محیطی یکی دیگر از مسائلی است که صاحبان کالا می‌توانند برای جابجایی کالای خود از مبداء بندر شهید رجایی، به آن توجه کنند.
وی از تجهیز این مجموعه به سیستم ATC خبر داد و افزود: تعامل خوبی بین مجموعه راه آهن و بنادر وجود دارد که این هماهنگی باعث افزایش دو برابری میزان عملکرد ریلی در بندر شهید رجایی شده است.
پورفخری با اشاره به برقراری ارتباط ریلی با انبار روباز غله در بندر شهید رجایی، اضافه کرد: این اقدام با مشارکت مالی مجموعه بنادر و راه آهن صورت می‌گیرد.
به گفته وی، در 11 ماه گذشته تناژ بارگیری در بندر شهید رجایی 160 هزار تن بوده و مقدار تخلیه ترانزیتی 230 هزار تن بوده است.
مدیرکل راه آهن استان هرمزگان با اشاره به ارتباط ریلی بین بندر شهید رجایی با سه مرز مهم کشور و ارتباط با اروپا، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 45 کیلومتر خط ریلی در بندر شهید رجایی وجود دارد که این میزان برای آینده نیز کافی است. همچنین اداره کل راه آهن استان هرمزگان این آمادگی را دارد برای احداث خطوط فرعی در راستای افزایش میزان تخلیه و بارگیری، وارد عمل شود.
او از حمل 800 دستگاه خودرو به وسیله سه قطار در روزهای گذشته خبر داد و افزود: این اقدام در حال اتفاق افتاد که اگر قرار بود این تعداد خودرو به وسیله تریلی حمل شود، بار ترافیکی حاصل از این جابجایی، نا امن‌تر شدن جاده‌ها، صرف هزینه بیشتر و بسیاری تبعات دیگر را بدنبال داشت.
پورفخری با تاکید بر اینکه این اداره کل به مقدار کافی، واگن برای حمل کانتینر دارد، تصریح کرد: امیدواریم صاحبان کالا به بخش ریلی اعتماد بیشتری داشته باشند و از این طریق به کاهش بار ترافیکی در جاده‌ها، محیط زیست، هزینه‌ها و بسیاری مزایای دیگر توجه کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments