ابلاغ نقشه راه معماری سازمانی كلان وزارت راه و شهرسازی به دستگاه‌ها

نقشه راه معماری سازمانی كلان وزارت راه و شهرسازی از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امضا و به تمام معاونت‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های تابعه و ادارات کل استانی ابلاغ شد.

به گزارش سی نیوز، نقشه راه معماري سازمانی كلان وزارت راه و شهرسازی با رويكرد فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط دكتر آخوندی امضا و ابلاغ شد. نقشه راه مذكور كه پيش‌تر در ۱۲ بهمن، در شورای راهبری معماری سازمانی وزارت راه و شهرسازی با حضور وزير راه و شهرسازی، تصويب شده بود به منظور اجرا به معاونت‌ها و سازمان‌ها و شركت‌های تابعه و همچنين ادارات كل راه و شهرسازی ابلاغ گرديد.

براساس اين سند، مجموعه اقدامات و پروژه‌هایی که باید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسط ستاد وزارتخانه، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و وابسته و همچنين ادارات كل راه و شهرسازی در یک افق زمانی پنجساله از ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ دنبال شوند، مشخص و نوع ارتباط بین سامانه‌های ستاد و واحدهای زيرمجموعه و همچنين دستگاه‌های بيرون از وزارت راه و شهرسازی تعریف شده است.

متن این ابلاغیه به شرح زير است:

رؤسا و مديران عامل محترم سازمان‌ها و شركت‌های تابعه

معاونين محترم ستادی

مديران كل محترم راه و شهرسازي استان‌ها

مديران كل دفاتر و رؤسای مراكز حوزه وزارتی

سلام عليكم؛

در راستای اجرای نقشه راه دولت الكترونیك و به‌منظور ایجاد تحولی بنیادین در عملکرد وزارت متبوع از طریق توسعه یكپارچه فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف بالابردن كیفیت زندگی عموم مردم و ایجاد زمینه خلاقیت‌های مستمر، «نقشه راه معماری سازمانی كلان وزارت راه و شهرسازی» ابلاغ می‌شود.  در این راستا لازم است اقدامات زیر صورت پذیرد:

۱- برنامه‌های پیش‌بینی شده در نقشه راه ابلاغی، جزء برنامه‌های اولویت‌دار سالیانه ستاد، سازمان‌ها و شركت‌های تابعه و وابسته و همچنین ادارات كل راه و شهرسازی، قرار گیرد و اعتبار لازم برای اجرای آنها در بودجه سالیانه، منظور شود. «معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع» مسؤول نظارت بر حسن اجرای این بند می‌باشد.

۲- مسئولیت اجرا و پیاده‌سازی برنامه‌های مشخص شده در نقشه راه معماری سازمانی بر عهده كلیه معاونین می‌باشد. در این ارتباط لازم است گزارش پیشرفت اقدامات انجام شده به طور مستمر به معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع، ارائه گردد.

۳- با ابلاغ این نقشه راه، از این پس انجام هر گونه پروژه مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان‌ها و واحدهای ذیربط منوط به تبیین و تصریح جایگاه و ارتباط آن با نقشه راه می‌باشد.

۴- دستورالعمل اجرایی بند ۳ و همچنین ساز و كار و سازمان راهبری و نظارت بر اجرای نقشه راه و نیز، نحوه به روز‌آوری آن، طی دو ماه توسط دبیرخانه شورای راهبری معماری سازمانی تهیه گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments