آموزش‌ اشاعه فرهنگ دريا به دانش آموزان بندرعباسی

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در آستانه اجرای طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 94دوره آموزشی اشاعه فرهنگ ایمنی دریانوردی در چهار مدرسه شهر بندرعباس برگزار شد.
به گزارش سی نیوز، مهدی نوفرستی  هدف از اجرای این برنامه را آشنایی دانش آموزان و خانواده های آنان با ضوابط و نکات ایمنی در سفرهای دریایی برشمزد و افزود: بیش از 550 نفر دانش آموز پایه های اول تا ششم ابتدایی توسط فرماندهان و خدمه شناورهای فعال در ناوگان مسافری پایتخت دریایی ایران آموزش دیدند.
وی ادامه داد: در این دوره آموزشی دانش آموزان با نحوه پوشیدن جلیقه‌های نجات در شناور، امدادرسانی در دریا، یادگیری شماره 1550 تلفن اضطراری جستجو و نجات دریایی و نحوه سوار شدن و توجه به تذکر فرماندهان شناور آشنا شدند.
نوفرستی تصریح کرد: چگونگی حفظ آرامش روانی در دریا و شناخت مشاغل دریایی از جمله مباحث دیگر ارایه شده در این دوره آموزشی یک روزه بود.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه گفت: طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 94 در چهار بخش ایمنی مسیر تردد، ایمنی بنادر مسافری، ایمنی شناورها و اطلاع رسانی اجرایی از تاریخ 25 اسفندماه 93 آغاز و تا 15 فروردین 1394 ادامه دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments