آمادگی کانادایی‌ها برای سرمایه‌گذاری در قشم

گروهی از سرمایه گذاران کانادایی در نشست با عضو موظف هیات مدیره و معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم، آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی این منطقه اعلام کردند.
به گزارش سی نیوز، احمد حبیبی با اشاره به سیاست‌های سازمان منطقه آزاد قشم برای جذب سرمایه‌گذاران گفت: ساخت قطار شهری در مسیر اسکله شهید ذاکری تا پلاژ سیمین و از اسکله شهید ذاکری تا شهر درگهان در کنار ساخت و راه‌اندازی تله کابین با هدف اتصال جزیره هنگام به قشم و هرمز به بندرعباس بخشی از پروژه‌های مورد نیاز قشم است که به سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
وی افزود: ساخت و تجهیز بیمارستان‌های فوق تخصصی و پروژه‌های تولید همزمان آب و برق نیز از موضوعات مهمی است که سازمان منطقه آزاد قشم براساس قوانین خاص خود از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این پروژه‌ها، حمایت می‌کند.
حبیبی اضافه کرد: ایجاد یک شعبه بانک بین‌المللی جهت تسهیل ورود منابع مالی به کشور می‌تواند نقش چشمگیری در افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این منطقه داشته باشد.
وی، هدف سازمان منطقه آزاد قشم از جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را ایجاد تحول در این جزیره و دستیابی به رونق اقتصادی برای ارتقای کیفیت زندگی مردم برشمرد و افزود: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری قشم نیز با توجه به ظرفیت‌های بالای آن، بسیار مقرون به صرفه بوده و ایجاد زیرساخت‌های گسترش این صنعت از اولویت‌های این سازمان است.
مدیران شرکت مایان وینا mayon vina کانادا نیز با تقدیر از سیاست‌های سرمایه‌گذاری در قشم توسط معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد، آمادگی خود را برای تاسیس بانک بین‌المللی در چارچوب ضوابط در قشم اعلام کردند.
سازمان منطقه آزاد قشم براساس توانمندی‌های شرکت مایان وینا کانادا که فعالیت‌های چشمگیری در کشورهای خاورمیانه، اروپایی و چین داشته، تمایل خود را برای حضور فعالان اقتصادی این شرکت در پروژه های جزیره قشم اعلام کردند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments