آمادگی لهستان برای سرمایه گذاری در صنایع دریایی خوزستان

مشاور وزیر انرژی لهستان آمادگی شرکت های خصوصی این کشور را برای سرمایه گذاری در بخش کشتیرانی و صنایع دریایی خوزستان اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مانا ، خانم کورلواسکا در جلسه مشترک اعضاء اتاق بازرگانی اهواز و صاحبان چند شرکت خصوصی لهستان ، به موقعیت استراتژیک خوزستان از جمله سواحل طولانی ، بنادر فعال و دسترسی به آبهای خلیج فارس اشاره کرد و گفت: شرکت های لهستانی آماده هستند در بنادر ، صنایع دریایی استان و طرح های ساحل سازی خوزستان مشارکت کنند.
وی گفت: شرکت های لهستانی تجربه خوبی در اجرای طرح های بندری و صنایع دریایی و کشتیرانی دارند و مایل هستند قراردادهایی شرکت های ایرانی منعقد کنند.
این مقام لهستانی افزود: پس از برجام فرصت های خوبی پیش روی شرکت های لهستانی برای حضور بیشتر در طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران بخصوص خوزستان فراهم شده و ما مایلیم از این فرصت ها برای بهره مندی هر دو طرف استفاده کنیم.
در این نشست خانم شهلا عموری رئیس اتاق بازرگانی اهواز از ابراز علاقه شرکت های لهستانی در بخش های اقتصادی بخصوص صنایع دریایی استقبال و بر توسعه روابط بخش های خصوصی خوزستان و لهستان تاکید کرد.
وی به سفر بهمن ماه سال گذشته استاندار خوزستان به لهستان اشاره کرد و گفت: این سفرسرفصل نوینی برای ارتقاء روابط اقتصادی خوزستان و لهستان ایجاد کرده است.
بنا به این گزارش صاحبان چند شرکت لهستانی برای آشنایی باظرفیت های ساحلی و بندری خوزستان از خرمشهر و آبادان بازدید کردند.
در دو سال اخیر صاحبان شرکت هایی از چین ، کره جنوبی ، تایلند ، فرانسه ، ژاپن و ترکیه برای امکان سنجی سرمایه گذاری در مناطق ساحلی و بندر خوزستان به این استان سفر کرده اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments