آغاز تردد کشتی های لاینر کانتینری به بندرامام خمینی

یک فروند کشتی پست پاناماکس کانتینری به ظرفیت ٥٥٠٠ TEUبه عنوان نخستین کشتی لاینر ورودی پس از برجام، ٢٦ مردادماه سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو گرفت.

به گزارش سی نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)  با اشاره به تلاش برای تردد کشتی های لاینر کانتینری به این بندر بزرگ تجاری کشور اظهار داشت: امید است با ورود کشتی پهن پیکر Tamina  به عنوان اولین سرویس، آمد و رفت خطوط کشتیرانی کانتینری به این بندر تداوم  و گسترش یابد.

مهندس عبداللهی در ادامه افزود: این شناور بزرگ با آبخور ١٤ متر از جمله بزرگترین کشتی هایی است که تا کنون در مجتمع بندری امام خمینی(ره) پهلو گرفته است.

وی در خصوص مزیت های تردد این گونه کشتی ها از طریق خطوط کشتیرانی  کانتینری اظهار داشت: با ادامه ی فعالیت این شناورها و برقراری خط کشتیرانی مذکور، ضمن ایجاد خط کشتیرانی مستقیم بین بندر امام خمینی(ره) با بنادر کشورهای کره، چین، هند و سریلانکا، تجارت استان خوزستان و نیمه ی غربی کشور از طریق  بندر بزرگ تجاری تسهیل شده و کالاها و کانتینرهای صادراتی به طور مستقیم به بازارهای جهانی منتقل خواهد شد.

مهندس عبداللهی همچنین رشد و ارتقاء جایگاه بندر امام خمینی(ره) در تخلیه و بارگیری کالای کانتینری و افزایش ترافیک در آن را از دیگر مزایای برقراری خطوط جدید کانتینری عنوان و تأکید نمود که طی این سفر، کانتینرهای مربوط به بنادر بوشهر و خرمشهر، در بندرامام خمینی(ره) تخلیه شده و به وسیله شناورهای فیدر به مقصد  بنادر مذکور حمل خواهد شد.

ایشان اظهار امیدواری کرد که با تداوم سفر شناورهای بزرگ کانتینری، امکان ترانشیپ کانتینرها به بنادر کشور عراق نیز در آینده  ی نزدیک فراهم شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.