IRISL به لیست ۱۰۰ کشتیرانی برتر دنیا بازگشت

برند کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نام IRISL که پیش از این از لیست رده بندی موسسه تحقیقات دریایی آلفالاینر خارج شده بود هم اکنون در این لیست و در جایگاه بیست و سوم دنیا قرار گرفت.

به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، موسسه خوش نام و معتبر آلفالاینر در آخرین رده بندی برترین شرکتهای کشتیرانی دنیا، برند IRISL را جایگزین نام HDS Lines قرار داد.
در زمان اعمال تحریم ها علیه ایران، شرکت حافظ دریا(HDS) که در حقیقت یکی از شرکت‌های تابعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود در جایگاه ۲۳ این رده بندی قرار داشت اما این نام پس از لغو تحریم‌ها علیه ایران جای خود را در یکی از معتبرترین جداول رده بندی دنیا به نام IRISLGroup داد.
شایان ذکر است بر اساس این لیست شرکت کشتیرانی مرسک با دارا بودن ۵۸۳ فروند کشتی معادل سه میلیون و ۱۷ هزار و ۳۴۵ TEU در جایگاه برترین کشتیرانی دنیا قرار گرفته است. لازم به ذکر است ۲۶۵ فروند از مجموع ۵۸۳ کشتی این شرکت ازان مرسک است و ۳۱۸ فروند کشتی مابقی در اجاره این شرکت قرار دارد.
شرکت کشتیرانی MSC سوئیس نیز با در اختیار داشتن ۴۹۰ فروند کشتی معادل دو میلیون و ۶۹۱ هزار و۱۷۱ TEU رتبه دوم این لیست را از آن خود کرد.
رتبه سوم این جدول به شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه با بهره گیری از ۴۵۶ کشتی معادل ۵۹۵ هزار و ۴۹۲ TEU تعلق گرفته است.
این لیست همچنین از ۲۵ ژانویه تا مورخ امروز ۹ فوریه شاهد تغییراتی بوده است که از این میان می توان به افت دو پله ای شرکت MOL ژاپن از رتبه ۹ به یازدهمین کشتیرانی برتر دنیا اشاره کرد.
شرکت اورگرین تایوان نیز در این لیست و در دوره زمانی یاد شده با یک پله صعود جایگاه چهارم برترین کشتیرانی دنیا را از آن خود کرد. از دیگر تغییرات به وجود آمده در این لیست می توان به صعود سه پله ای شرکت کشتیرانی هامبورگ سود اشاره کرد که این شرکت را به هشتمین کشتیرانی برتر دنیا تبدیل کرد.
شایان ذکر است دلیل اصلی صعود این شرکت ادغام آن با شرکت کشتیرانی CSAV شیلی عنوان شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.