۱۸ قرارداد جدید سرمایه‌گذاری در بندر شهیدرجایی در مرحله انعقاد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در حال حاضر ۱۸ قرارداد سرمایه‌گذاری جدید به میزان ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در مرحله عقد قرارداد است.
به گزارش سی نیوز، ابراهیم ایدنی در حاشیه بازدید رئیس بنیاد مستضعفان کشور از بندر شهید رجایی، در خصوص بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای این بندر افزود: قراردادهای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی برای افزایش ظرفیت‌های دریایی و بندری مانند احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی و بانگرینگ، پایانه‌های ترانزیت و صادرات، سیلوی غلات و پایانه کانتینری با مشارکت بخش‌خصوصی صورت می‌گیرد.
وی از انعقاد ۱۱ فقره قرارداد سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۲هزار و ۲۶۷ میلیارد ریال با اشتغالزائی ۶۰۱ نفر در سال ۹۳ خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۰ فقره قرارداد به میزان یک هزارو ۴۹۳ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۷۱ نفر منعقد شده است.
به گفته ایدنی، بندر شهیدرجایی با جذب بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در یکسال در حوزه فعالیت‌های بندری ضمن ثبت رکورد قابل ملاحظه در زمینه جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، رتبه نخست بنادر کشور در این زمینه در سال ۹۳ را به خود اختصاص داده است.
او با اشاره به جایگاه ویژه بندر شهیدرجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور تاکید کرد: این بندر سهم قابل ملاحظه‌ای را در حمل و نقل کشور به واسطه ترمینال‌های اختصاصی کانتینری، کالای متفرقه، مواد معدنی و فرآورده های نفتی دارد. همچنین این بندر به تنهایی ۱۰۰ درصد عملیات بانگرینگ(سوخت رسانی) به کشتی‌های تجاری را انجام می‌دهد و با راه‌اندازی زون نفتی بندر خلیج فارس فعالیت صادرات و ترانزیت قراردادهای نفتی به صورت روزانه در حال انجام است.
ایدنی گفت: این بندر همچنین به دلیل بهره مندی از ترمینال اختصاصی مواد معدنی، سهم قابل ملاحظه ای از صادرات مواد معدنی کشور را پشتیبانی می کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.