یک شناور کانتینربر یخچالی در بندرگناوه پهلو گرفت

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: در پی توسعه فعالیت‌های بندری و رونق یافتن تجارت در گناوه برای نخستین بار یک فروند شناور کانتینربر یخچالی ۵۵۰ تنی در اسکله این بندر پهلو گرفت.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، نورالله اسعدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بندر گناوه نقش مهمی در توسعه تجارت دریایی دارد افزود: بندر گناوه از دیرباز در فعالیت‌های تجاری و ملوانی نقش مهمی داشته است که وجود بازارکالاهای ملوانی و تجاری دربندر گناوه موید این ادعا است.
وی از پهلوگیری کشتی کانتینربر یخچالی در اسلکه بندر گناوه خبرداد و گفت: این کشتی در زمینه کمک به حمل و نقل مواد فاسد شدنی که ازطریق شناورهای سنتی جابجا می شد، در خطوط بندر گناوه به بنادر داخلی و خارجی کشور فعالیت می‌کند.
رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه با اشاره به نقش مهم خدمات کشتی یخچالی در حمل و نقل کالای سالم و بهداشتی اضافه کرد: خدمات این شناور در زمینه کالاهای یخچالی بوده که جایگزین شناورهای سنتی شده و از هدر رفت و فاسد شدن مواد غذایی و مرکبات و آبزیان دریایی جلوگیری می کند.
اسعدی ظرفیت کشتی یاد شده را ۵۵۰ تن دانست و افزود: این شناور با ۷۳ متر طول ،۱۲ متر عرض و ۳.۸ متر آبخور با سرعت ۹ گره دریایی قادر است هر بار ۵۵۰ تن کالا در قالب ۹۶ TEU کانتینر حمل کند.
به گفته وی این شناور کانتینربر یخچالی گناوه ۱۲ به سفارش شرکت بندرسازان در مجتمع فراساحل بندرعباس ساخته شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.