دسته‌ها
آخرین خبر بنادر بنادر جنوبی بندر شهید رجائی

کشتی بزرگ کانتینری خط فرانسه در راه ایران

پس از توافق ایران و ۱+۵ و از سر گیری تعاملات تجاری با ایران، نخستین کشتی بزرگ کانتینری خط فرانسوی CMA CGM نیمه مرداد ۱۳۹۴ در بندر شهید رجایی پهلو می‌گیرد.

به گزارش سی نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه این کشتی کانتینری ۳۶۳ متر طول و ۱۵.۵ متر آبخور، گنجایش ۱۱.۵ هزار TEUکانتینر را دارد، افزود: این خط کشتیرانی فرانسوی سومین خط بزرگ کشتیرانی دنیاست.

ابراهیم ایدنی با تاکید بر اینکه بر اساس زمان‌بندی، این کشتی که به سرویس CIMEX تعلق دارد، قرار است در پایانه شماره ۲ کانتینری بندر شهید رجایی پهلو بگیرد و ۹۰۰ TEU  کانتینر را تخلیه و بارگیری کند، تصریح کرد: کشتی بزرگ کانتینری خطCMA CGM  که از مبدأ خاور دور عازم آب‌های خلیج فارس شده، ۱۰ بندر بزرگ کانتینری را برای پهلوگیری در طول مسیر دریایی خود انتخاب کرده که بندر شهید رجایی به علت داشتن استاندارهای بین‌المللی یکی از این بنادر محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که بندر شهید رجایی امکان پهلوگیری کشتی های نسل هفتم را دارد، اضافه کرد: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی و گشایش تعاملات تجارت بین‌المللی با ایران، زمینه بازگشت کشتی‌های غول پیکر کانتینری در این بندر فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *