پیش بینی «آخوندی» درباره بندر امیر آباد

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بندر امیر آباد گفت: با بهره برداری از ۶ پست اسکله جدید ، ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری به ۷.۵ میلیون تن در سال می رسد.

به گزارش سی نیوز، وزیرراه و شهرسازی از توانمندی‌ها و پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری اجرا شده و در حال ساخت بندر امیرآباد بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی را که مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ، استاندار مازندران ، جمعی ازنمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین اجرایی استان همراهی می‌کردند، گفت: طرح‌های سرمایه گذاری و توسعه‌ای بزرگی در بندر امیرآباد در حال انجام است.

آخوندی با اشاره به سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی در بندر امیرآباد تأکید کرد، مهمترین برنامه وزارت راه و شهر سازی ایجاد پسکرانه با توجه به ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی و ایجاد زیرساخت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندر امیرآباد می باشد.

وی به ظرفیت ۴.۵ میلیون تنی تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد در سال اشاره و خاطر نشان کرد که با بهره برداری از ۶ پست اسکله جدید ، ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری به ۷.۵ میلیون تن در سال می رسد.

وزیر راه و شهرسازی از تجهیز و راه اندازی اسکله رورو ریلی در آینده نزدیک خبر داد و گفت :با بهره برداری از این اسکله و اتصال آن به شبکه ریلی سراسری نقش این بندر دردریای خزر برجسته تر می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.