معافیت مالیاتی برای تنها بندر متصل به خط ریلی کشور

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: با مجوز سازمان امور مالیاتی از این پس معافیت مالیات ارزش افزوده شامل شرکت‌های سرمایه گذار و پایانه اپراتورهای بندر امیر آباد تنها بندر متصل به خط ریلی کشور می‌شود.
به گزارش سی نیوز، علی خدمتگزار افزود: فعالان اقتصادی و شرکت‌های سرمایه گذار و بهره‌برداران پایانه و طرف قرارداد مستقیم با بندر می‌توانند با تکمیل فرم‌های مربوطه از این مزیت بهره‌مند شوند.

وی ورود و خروج کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی، معافیت گمرکی برای ورود کالاهای ساخته شده در منطقه ویژه به داخل کشور به میزان ارزش افزوده و امکان تبدیل و بسته بندی کالاها برای صادرات مجدد و فعالیت‌های ارزش افزوده را از جمله مزایای مناطق ویژه اقتصادی برشمرد.

مدیر بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: مناطق ویژه اقتصادی با هدف پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی و برقراری ارتباطات بین المللی و تحرک در اقتصاد منطقه ای و تولید و پردازش کالا، صادرات مجدد و ترانزیت و ترانشیپ کالا و ایجاد اشتغال مولد و جلب و تشویق سرمایه‌گذاری داخلی وخارجی با بهره‌گیری از امتیازات و تسهیلاتی نظیر معافیت از مالیات و عوارض ارزش افزوده، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی منطقه و کشور دارند.

خدمتگزار افزود :‌ پارسال سه میلیون و ۴۸۶ هزار و ۴۱ تن انواع کالای تجاری در بندر امیر آباد تخلیه و بارگیری شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.