مطالبه خسارت از اتحادیه اروپا

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: خسارات زیادی در مدت دو سال تحریم ها از سوی اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربی براین شرکت وارد شده است که ما حتما از محاکم حقوقی بین‌المللی آنرا پیگیری کرده و مطالبه می‌کنیم.
به گزارش سی نیوز، علی‌اکبر صفایی در مراسم تودیع و معارفه معاونان سازمان بنادر و دریانوردی با انتقاد از اعمال تحریم‌های دوباره علیه شرکت ملی نفتکش ایران، افزود: اتحادیه اروپا با تحریم شرکت ملی نفتکش ایران به طور حتم فضا را برای شرکت‌های بین‎‌المللی حمل و نقل دریایی و نفتی در استفاده از توانمندی شرکت ملی نفتکش ایران مسدود می‌کند و این موضوع به آنان لطمه می‌زند.
وی با تاکید بر اینکه شرکت ملی نفتکش ایران با ظرفیتی که در اختیار دارد بزرگترین ناوگان نفتی دنیا است، ادامه داد: تحریم‌هایی که علیه این شرکت اعمال می‌شود، حمل و نقل بین‌المللی دریایی دنیا را از یک ظرفیت یزرگ و توانمند با استاندارد بسیار خوب محروم می‌کند.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه این شرکت خسارات وارده ناشی از تحریم را با ارائه گزارش‌ها و از طریق محاکم بین‌الملل مطالبه می‌کند، تصریح کرد: با تحریم دوباره این شرکت از سوی اروپا، فضای حمل و نقل بین المللی از کیفیت بالای حمل و نقل، قیمت‌های مناسب و ارزش و توانایی نیروی انسانی شرکت ملی نفتکش ایران محروم نی‌شوند.

صفایی با اشاره به لغو تحریمها از سوی دادگاه عمومی اتحادیه اروپا و اثبات حقانیت شرکت ملی نفتکش، تاکید کرد: با توجه به مدارک و رایزنی‌های انجام شده و ازعان مسوولان اتحادیه اروپا در جلسات مبنی بر حقانیت این شرکت، ثابت شد تحریم‌های اعمال شده سیاسی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.