قرارداد هیوندایی با ترکیه برای تجارت با ایران

شرکت کشتی سازی هیوندایی (HHI) موفق شد اولین قرارداد ساخت تانکرجدید که بی ربط به لغو تحریم های ایران نیست، را از آن خود کند.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، منابع صنعتی اعلام کردند: کشتیرانی دیتاس ترکیه تفاهمنامه‌ای با شرکت کشتی‌سازی هیوندایی برای یک جفت تانکر سوئزماکس با ظرفیت ۱۵۸ DWT ، جهت تحویل در سال ۲۰۱۸ به امضا رساند که گفته می‌شود این کشتیرانی ترکیه‌ای می خواهد از آن برای حمل نفت خام از ایران به ترکیه استفاده کند.

یکی از متولیان این تفاهمنامه با بیان اینکه این اولین معامله سفارش ساخت تانکراست که به ایران نیز مرتبط است افزود: این شرکت فعالیت روی این پروژه را از سال گذشته آغاز کرده است و فقط خواستار همکاری با کشتی‌سازی‌های مهم کره جنوبی مثل هیوندایی و سامسونگ است.
جالب اینکه مقامات شرکت کشتی سازی هیوندایی از اعلام هر نظری خودداری کردند. از کشتیرانی دیتاس ترکیه نیز نماینده‌ای پاسخگو نبود.
بنابراین گزارش، گردانندگان بازار بر این باورند، کشتیرانی دیتاس به دلیل اینکه خواستار ساخت تانکرهای با قابلیت بهره گیری از استانداردهای نشر اکسید نیتروژن Tier 3 است، مجبور به پرداخت حدود دو میلیون دلار بیشتر از هزینه پرداختی برای هر کشتی است. .
تانکر سوئزماکس مدل Tier 2، نیز از شرکت کشتی‌سازی هیوندایی سفارش گرفته شده بودند، این شرکت این قول را داده بود که در ماه نوامبر به قیمت حدودا ۶۵ میلیون دلار تحویل بدهد اما تا آخر سال آینده این تحویل به تاخیر افتاد که نارضایتی هایی در پی داشته است.
شرکت کشتیرانی دیتاس جزو هلدینگ کوک است و صاحب یک ناو با ۱۸ شناور، پنج تانکر حمل مواد شیمیایی، دو تانکرحمل مواد بتونی،۱۰یدک کش و تانکر حمل نفت خام سوزماکس ساخته شده توسط کشتی‌سازی هیوندایی با ظرفیت ۱۶هزار و ۵۰۰ DWT است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.