قایق‌های بادبانی گردشگری دریایی را متحول می‌کند

در صورت به کارگیری قایق‌های بادبانی در آبهای جنوبی کشور می توان مفهوم واقعی تری از گردشگری دریایی را به گردشگران ارائه داد.
به گزارش سی نیوز، مدیر عامل شرکت کشتیرانی نیواد با بیان مطلب بالا افزود: هم اکنون در کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری، استفاده از قایقهای بادبانی برای گردشگران بسیار متداول است.
کاپیتان محمد سمیعی با اشاره به اینکه در صورت به کارگیری قایق‌های بادبانی در آب‌های جنوبی کشور می‌توان مفهوم واقعی‌تری از گردشگری دریایی را ارائه داد، به مانا گفت: چرا که گردشگران می‌توانند خودشان به تنهایی از این قایق‌ها استفاده کنند و لذت بیشتری از دریا ببرند.
وی ادامه داد: در کشورهایی که از این قایقها در صنعت گردشگری کشورشان استفاده می کنند با برگزاری دوره کوتاه مدت آموزش استفاده از این قایق ها، این امکان را برای گردشگران فراهم می کنند تا بتوانند ملوانی را نیز تجربه کنند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دریای مدیترانه، خلیج گاسکنی در فرانسه، دریای شمال در دانمارک و دریای بسیاری کشورهای دیگر مملو از قایقهای بادبانی است، تصریح کرد: حتی کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس نیز برای گشت زنی گردشگران از قایقهای بادبانی استفاده می کنند. امیدواریم شرایطی فراهم شود که سرمایه گذاران بخش خصوصی نسبت به خرید قایقهای تفریحی بادبانی اقدام کنند.
مشاور عالی مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: مالک هتل مارینای کیش قراردادی را با فرانسویها به امضا رسانده که بر مبنای آن قرار شده آنها اقدام به واردات چند فروند قایق بادبانی به جزیره کیش کنند. تکنیک های چگونگی به حرکت درآوردن این شناورها نیز توسط فرانسوی ها به ایرانی ها آموزش داده می شود.
او ادامه داد: این قرار داد چند ماه پیش به امضا رسیده است و به نظر می رسد در آینده نزدیک می توانیم شاهد ورود قایقهای بادبانی در کشور باشیم. ورود این شناورها به کشور، گردشگری دریایی را متحول می کند و انگیزه بیشتری برای استفاده از تفریحات دریایی در مردم ایجاد خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.