عبور ۱۳۶۹۴ کشتی از کانال سوئز

از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا پایان هفته اول اکتبر در مجموع ۱۳ هزار و ۶۴۹ کشتی از مسیر دریایی کانال سوئز عبور کردند که نشان می دهد به طور میانگین روزناه ۵۴ کشتی در این تنگه تردد کرده‌اند.

به گزارش سی نیوز، کانال سوئز در هفته کاری ۱۵-۹ اکتبر ۲۰۱۵ (۲۳-۱۶ مهرماه ۹۴) شاهد عبور ۳۸۰ فروند کشتی بود همچنین مجموع محموله های حمل شده توسط این تعداد کشتی به ۲۰ میلیون و ۸۳۱ هزار تن رسید. این در حالی است که تعداد کشتی‎های عبوری از کانال سوئز در هفته پیش از آن ۳۱۶ فروند و مجموع محموله‎های آنها ۲۰.۹ میلیون تن بود. تعداد کشتی‎هایی که در هفته گذشته از کانال سوئز عبور کردند در مقایسه با هفته پیش از آن ۱۳.۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش، میانگین حجم محموله‎های عبوری از این کانال به ۲.۹۷۵ میلیون تن در روز رسید. میانگین کشتی‌های عبوری و حجم بار گذر داده شده از کانال سوئز در هفته پیش از آن به ترتیب روزانه ۴۵ فروند و ۲.۶۲ میلیون تن بود. همچنین میانگین وزن کشتی‌های عبوری از کانال هفته گذشته در مقایسه با هفته پیش از آن کاهش یافت. میانگین وزن کشتی‌هایی که در هفته منتهی به ۲۳ مهر از کانال سوئز عبور کردند ۵۴ هزار و ۸۱۸ تن بود در حالیکه هفته پیش از آن کشتی هایی با میانگین وزن ۵۷ هزار و ۸۰۰ تن از این آبراه عبور کرده بودند.

بر اساس این گزارش، بزرگترین کشتی که هفته گذشته از کانال سوئز عبور کرد، کشتی کانتینری Barzan با وزن بار ۲۰۰ هزار و ۶۰۷ تن بود که از انگلیس به مقصد مالزی در سفر بود. از سوی دیگر هفته گذشته حدود ۱۹۱ فروند کشتی از سمت غرب و از بندر پورت سعید واقع در شمال، وارد کانال سوئز شده اند. میانگین

در همین حال، ۱۷۹ فروند کشتی با ورود به کانال از مسیر جنوبی، از آبراه جدید کانال سوئز استفاده کردند به طور میانگین در هفته گذشته ۲۷ فروند کشتی از مسیر جدید کانال سوئز گذر کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.