صنعت دریایی فقط ساخت کشتی نیست

مدیرعامل شرکت مدیریت کشتی با اشاره به اینکه باید این موضوع را گسترش دهیم که صنعت دریایی فقط ساخت کشتی نیست، گفت: اینکه در برنامه پنجم هیچ اسمی از بخش دریایی برده نشد چند علت دارد یا نتوانسته‌ایم اندازه خود را به تصمیم‌گیران نشان دهیم و یا اینکه تصمیم گیران اندازه این بخش را دیدند اما نتوانستیم اهمیت موضوع را به آنها نشان دهیم که این شکست بزرگی برای بخش دریایی است.
به گزارش سی نیوز، حسن قربان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم برنامه ششم توسعه به سرنوشت برنامه پنجم دچار شود افزود: باید همان زمانی را که صرف تدوین برنامه می‌کنیم صرف راضی کردن افراد بالادست کنیم تا با شکست برنامه پنجم مواجه نشویم. توازن باید مورد توجه قرار گیرد. چراکه توازن در تدوین برنامه و دفاع به موقع از آن بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه صنعت دریایی فقط ساخت کشتی نیست اضافه کرد: یک NGO با فعالیت‌های خود توانست بین مسوولان این موضوع را پر رنگ کند که صنعت دریایی مساوی با ساخت شناور است و صنعتی که شامل ساخت، تعمیر، فراساحل، شیلات، کشتیرانی‌ها و … است به فراموشی سپرده شده و تنها ساخت مورد توجه قرار گرفته است. باید این موضوع را گسترش دهیم که صنعت دریایی فقط ساخت کشتی نیست.
به گفته قربان، تمام وقت و زمان خود را صرف نوشتن برنامه کرده‌ایم اما باید فعالیت‌هایی هم انجام شود که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را با استدلال و … راضی کنیم. اگر برنامه متوازن نباشد حتی اگر اجرا هم شود محکوم به شکست است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.