سفارش ۲۲ جرثقیل توسط اپراتوری PSA سنگاپور

اپراتور بندری PSA سنگاپور قرارداد ساخت ۲۲ دستگاه جرثقیل به ارزش ۱۶۷ میلیون دلار را با شرکت صنایع سنگین شینهوا شانگ‌های (SZHI) امضا کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، شرکت اپراتور بندری PSA سفارش ساخت ۲۲ دستگاه جرثقیل را به شرکت SZHI داد که موعد تحویل آنها از ابتدای ۲۰۱۷ اعلام شده است. این جرثقیل‌ها برای کار بر روی کانتینربرهای غول‌پیکر در ترمینال پاسیرپانژانگ سنگاپور در نظر گرفته شده‌اند. مقامات این ترمینال پذیرش کانتینربرهای غول پیکر را تا انتهای سال ۲۰۱۷ در دستورکار خود قرار داده اند.
بنابراین گزارش، با بهره‌گیری از این جرثقیل‌ها توان عملیاتی بندر پاسیرپانژانگ به سالانه ۵۰ میلیون TEU می‌رسد. شرکت اپراتور بندری PSA سنگاپور سعی در گسترش فعالیت خود نه تنها در سنگاپور بلکه در سطح جهانی دارد. این شرکت در اکتبر پارسال اقدام به انجام مذاکرات در بندر جواهر لعل نهرو به عنوان بزرگ ترین بندر کشور هند کرد.
بر اساس این گزارش، در ماه ژوئن نیز این شرکت اقدام به همکاری مشترک با شرکت کشتیرانی داخلی آسیایی پاسفیک اینترنشنال (Pacific International) و گروه بندری بیبوگالف (Beibu Gulf Port Group) برای فعالیت در ترمینال کانتینری گوانگجو چین کرد.
شرکت اپراتور بندری PSA سال گذشته نیز طی یک پروژه در بندر پاسیر پانژانگ مبلغ ۳.۵ میلیارد دلار سنگاپور هزینه کرد و در حال حاضر با همکاری دولت سنگاپور سعی در توسعه بندر تواس (Tuas) و رسیدن ظرفیت این بندر به ۶۵ میلیون TEU در سال دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.