سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند ۱۴برابر شد

قائم مقام سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند از افزایش ۱۴برابری سرمایه گذاری خارجی در این منطقه نسبت به پارسال خبرداد و گفت: امسال در مجموع ۱۰۸میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش‌های صنعت، تجارت و نفت منطقه آزاد اروند انجام شده است که در مقایسه با سال گذشته از رشد ۱۴ برابری برخوردار است.
به گزارش سی نیوز، عبدالله کعبی در گفت‌وگو با مانا افزود: شرکت‌هایی از کویت، چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی و روسیه بیشترین سرمایه‌گذاری را در منطقه آزاد اروند انجام داده اند.
وی ادامه داد: پس از ۹سال از تاسیس منطقه آزاد اروند، صادرات از واردات پیشی گرفت؛ این اتفاق در هیچ یک از مناطق آزاد کشور رخ داده نداده است.
قائم مقام سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی، توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال در مناطق خرمشهر و آبادان را از مهمترین اولویت‌های این منطقه برشمرد و با اشاره به ظرفیت‎‌های منطقه آزاد اروند برای سرمایه‌گذاری، گفت: در هیچ یک از مناطق آزاد کشور غیر از منطقه آزاد اروند زیرساخت‌های مهمی مانند فرودگاه، راه آهن، انوبان، کشتیرانی، نفت، بنادر، کشاورزی، صید و صیادی و آبراه قابل کشتیرانی، برخورداری از آب‌های بین المللی و همسایگی با عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس را به صورت یکجا ندارد.
کعبی چشم انداز منطقه آزاد اروند را مطلوب توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه کمتراز ۱۰سال از عمر این منطقه آزاد می گذرد ولی به بسیاری از اهداف مناطق آزاد دست یافته است.
بنادر خرمشهر، آبادان و جزیره ینو بخشی از منطقه آزاد اروند است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.