رشد ۶.۵ درصدی ناوگان دریایی

انجمن جهانی BIMCO رشد ناوگان کانتینری را در سال ۲۰۱۵، معادل ۶.۵ درصد تخمین زد و از اوراق کمتر کشتی‌ها نسبت به سال ۲۰۱۴ خبر داد.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، این انجمن علمی افزود: اگر چه میزان ساخت کشتی ها به ۴۲۶ فروند در سال ۲۰۱۵ تنزل یافت و این امر از سال ۲۰۰۳ تا کنون بی‌سابقه بوده اما حجم کشتی‌های جدید نسبت به ۱۲ سال پیش، ۵۰ درصد افزایش داشته است.
کارشناسان BIMCO معتقدند که ناوگان دریایی فعلی از ضد و نقیض‌های فراوانی برخوردار است بطور مثال در حال حاضر از پنج هزار و ۱۲۱ فروند کانتینربر دنیا ۴۵ درصد گنجایش کمتر از دو هزار TEU دارند و تنها ۱۳ درصد از کل حجم کانتنیری در دنیا را به اختصاص می‌دهند.از طرفی کشتی‌های بزرگتر با گنجایش ۱۰ هزار TEU و بیشتر با اختصاص تنها ۵ درصد از کل کانتینربرهای دنیا، ۱۹ درصد از کل حجم جابه جایی‌های کانتنیری دنیا را به خود اختصاص می‌دهند.
آمارهای انجمن جهانی BIMCO حاکی از ورود تنها ۱۰ فروند کشتی به ناوگان بین المللی در طول سه ماه ابتدایی سال است. با این وجود انجمن BIMCO پیش‌بینی موسسه کلارکسون برای رشد ۵.۸ درصدی عرضه و ۶.۷ درصدی تقاضا را کمی خوش‌بینانه دانست و عرضه را کمی بیشتر از درصد اعلام شده پیش بینی کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.