رشد ۳۵ درصدی جابه‌جایی کالا در بندر کیش

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در تنها بندر جزیره مرجانی خلیج فارس خبر داد و گفت: این میزان ۳۴ درصد از مدت مشابه پارسال بیشتر است.
به گزارش سی نیوز، محمود قنبری افزود: از این میزان، ۳ میلیون و ۱۵۶ هزار تن کالاهای غیر نفتی و ۲۸۹ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد که به ترتیب ۳۵ و ۲۷ درصد افزایش داشته است.
وی سهم صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بنادر را ۹۹ هزار تن برشمرد و ادامه داد: ۹۲ هزار تن از این آمار مربوط به واردات و ۷ هزار تن نیز به صادرات این کالاها اختصاص دارد. بر اساس این آمار در زمینه واردات ۹درصد و در زمینه صادرات بیش از ۱۰۰ درصد رشد را شاهد بوده ایم.
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش حجم عملیات کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این بنادر را طی ۱۱ ماه امسال ۳ میلیون و۵۷ هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۵درصد افزایش داشته است.
وی با اعلام اینکه جزیره کیش به عنوان یک جزایر دارای جاذبه های متنوع گردشگری دریایی و تجاری هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران دریایی از اقصی نقاط ایران است، گفت: در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۱ هزار و ۳۴۱ مسافر در این جزیره جابجا شدند.
قنبری اضافه کرد: طی ۱۱ ماهه گذشته، ۲۴۱هزار و ۸۵۵ نفر سفر از طریق شناورهای تفریحی نیز در بندر این جزیره به ثبت رسیده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.