دنبال افزایش ۱۵۰ درصدی کرایه شناورها هستیم

مدیرعامل شرکت تعاونی قایقداران بندرعباس در یک سال گذشته دوباره درخواست افزایش کرایه شناورها را مطرح کرد و گفت: هزینه تمام شده شناورها و هزینه‌های گزاف نگهداری با قیمت کنونی بلیط ها در مسیر بندرعباس – قشم و بندرعباس – هرمز همخوانی ندارد.
به گزارش سی نیوز، اسماعیل اصلاحی با اشاره به افزایش چند درصدی در دوره‌های گذشته، افزود: با این وجود باز هم نیازمند افزایش نرخ کرایه‌ها هستیم.
وی با اشاره به اینکه در حال رایزنی با مسوولان اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و فرمانداری بندرعباس برای افزایش کرایه شناورهای دریایی مسافری هستیم، به مانا گفت: انتظار داریم با درنظر گرفته شدن منافع مسافر و مالکان شناور، نرخ جدید کرایه شناورهای مسافری دریایی تا قبل از نوروز مشخص شود.
اصلاحی با بیان اینکه نرخ پیشنهادی برای این مسیرها به مسئولان مربوطه ارائه شده، تصریح کرد: قیمت‌گذاری از ابتدا منطقی نبوده و زمانی که از شناورهای ۲۰۰میلیون ریالی استفاده می‌شد، کرایه ۷۰هزار ریال تعیین شده و اکنون با شناورهای ۷۰میلیارد ریالی، کرایه ۱۰۰ هزار ریال مصوب و اجرا شده است.
وی با تاکید براینکه جابجایی مسافر در این مسیرها باید توجیه اقتصادی داشته باشد، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و با توجه به برآورد هزینه‌ها و قیمت شناور، کرایه مسیر بندرعباس به قشم باید از ۱۰۰ هزار ریال به ۲۵۰ هزار ریال افزایش یابد.
در حال حاضر ۴۲ فروند شناور دریایی مسافری با ظرفیت چهار هزار و ۲۰ نفر، خدمات حمل و نقل به مسافران دریایی در مسیر بندرعباس به قشم و بندرعباس به هرمز را ارایه می‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.