حمایت بیمه مرکزی از شرکت‌های بیمه دریایی

معاون بیمه‌های اتکایی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه دریایی که پس از دوران تحریم در کشور تاسیس شده اند از حمایت کامل صنعت بیمه برخوردارند، حمایت صنعت بیمه از شرکت های کشتیرانی را در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: یا وجود تمامی تلاش‌ها برای زمین گیر کردن ناوگان ملی، با حمایت سازمان‌هایی مانند بیمه مرکزی مشکلات بیمه‌ای ناوگان ملی رفع شد و در حال حاضر شرکت‌های بیمه متقابل کیش و قشم از حمایت ۱۰۰ درصدی صنعت بیمه برخوردارند.
به گزارش سی نیوز، مینا صدیق نوحی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی نباید تنها به کشور خودمان بسنده کنیم بلکه باید پوشش‌های پی. اند. آی و بیمه کشتیرانی را تقویت کنیم تا بتوانیم شناورهای خارجی را پوشش دهیم. اگر چه در حال حاضر تا حدودی به شناورهای خارجی پوشش‌هایی را ارائه می‌دهیم اما باید تلاش کنیم خارج از آب‌های ایران هم شناورها را پوشش دهیم.
وی به مانا گفت: از پارسال پوشش شناورهای خارجی را به شرکت بیمه متقابل کیش ارائه کرده‌ایم؛ بر همین اساس این شرکت می‌تواند به صورت اتوماتیک شناورهای خارجی را پوشش دهد در این خصوص به تایید بیمه مرکزی هم نیازی ندارد. شرکت بیمه متقابل قشم هم در سال‌های گذشته پوشش‌های بسیاری را از بیمه مرکزی تقاضا کرده است و محدوده فعالیت‌های خود را گسترش داده است.
صدیق نوحی با بیان اینکه پس از گذشت سال ها از اعمال تحریم ، شرکت ها بیمه های مسئولیت پی.اند.آی را شناخته‌اند نصزیح کرد: در حال حاضر اعتماد بیمه‌ها جلب شده و مایلند ریسک‌ها را پوشش دهند. البته در حال حاضر رقابت بیشتر در ارائه پوشش‌های بهتر است به همین منظور در زمینه ارائه پوشش‌های بهتر به بیمه گذاران مانند ناوگان ملی، در حال وسیع کردن پوشش‌ها هستیم.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.