حل مشکل تضمین حق توقف و برگشت کانتینر

عضو هیات مدیره انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با اشاره به اینکه مشکل تضمین‌‌های حق توقف و برگشت کانتنیر به زودی برطرف می‌شود، گفت: خوشبختانه تعرفه‌هایی که انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ارائه کرده مصوب شده است و مشکل صاحبان کالا و شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در این باره برطرف می‌شود.
به گزارش سی نیوز، حسین ناجی‌پور به تعاملات بسیار خوب انجمن و کمیسیون فرعی شورای عالی ترابری اشاره کرد و افزود: تاکنون تصمیمات خوبی در این کمیسیون گرفته شده‌است؛ خوشبختانه موارد صنفی که در گذشته انجمن دخالتی در شکل‌گیری آن نداشت در حال حاضر با نظرخواهی از انجمن انجام می‌شود.
وی با اشاره به تعاملات با سازمان بنادر و دریانوردی، ادامه داد: در حال حاضر بخشی از مسوولیت‌های اداره امور شرکت‌های سازمان بنادر و دریانوردی به انجمن محول شده و به این ترتیب مشکلات و مسائل مربوط به شرکت‌ها از طریق انجمن به دفتر امور شرکت‌های سازمان بنادر و دریانوردی منعکس می‌شود.
ناجی‌پور در ادامه گفت: خلاف تمام کشورهای دنیا، در ایران تعرفه ریلی‌ها در مقایسه با جاده بسیار گران است. همچنین علاوه بر گرانی، حمل و نقل ریلی با کندی سرعت هم مواجه است. هر چند سعی شده کندی سرعت کاهش پیدا کند اما هنوز در مقایسه با حمل‌ونقل جاده‌ای ایده‌آل نیست.
وی همجنین به بخش آموزش انجمن و پیشرفت‌های صورت گرفته در این بخش اشاره کرد و افزود: در این خصوص دوره‌های آموزشی خوبی برای اعضای انجمن ترتیب داده شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.