تشدید نظارت بر واردات کالای ملوانی

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با همکاری گمرکات خوزستان نظارت بر واردات کالای ته لنجی را که از طریق بنادر خوزستان وارد کشور می شود تشدید می کنند.

به گزارش سی نیوز، گمرکات خوزستان با همکاری معاونت غذاو داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نظارت بر آن دسته از کالاهای ملوانی (غذایی)که با سلامت مردم سروکار دارد تشدید کرده و از واردات وتوزیع کالاهای ملوانی خارجی فاقد استاندارد و برچسب بهداشتی جلوگیری می کند.
این دو سازمان نظارتی همچنان بر ترخیص و واردات کالاهای ملوانی یا ته لنجی که بر اساس فهرست مجاز گمرکات وارد می شود تاکید و اعلام کردند از واردات کالاهای ملوانی بی کیفیت جلوگیری کرده و با همکاری موسسه استاندارد این نوع کالاها به کشور سازنده مرجوع می شوند.
به تازگی بازارچه های مرزی آبادان ، ماهشهر ، هندیجان و خرمشهر مملو از کالاهای ملوانی است که برخی از آنان همچون نوشیدنی ها بی کیفیت بوده و تاریخ انقضای آنان گذشته است.
کالای ملوانی به آن دسته کالایی اطلاق می شود که صاحب شناور تجاری طبق قانون می تواند در یک سال شش بار و هر بار تا سقف ۱۵میلیون ریال کالای مجاز اعلام شده از سوی گمرک بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد کند.
برخی ملوانان خوزستانی برای جبران هزینه های خود بیشترازسقف تعیین شده کالا وارد می کنند که گمرک از ترخیص آن جلوگیری می کند.
هم اکنون یکی از جاذبه های بنادر خوزستان وفور کالای ملوانی یا ته لنجی است و بسیاری از گردشگران و مسافران از سراسر استان به سوی این مناطق کشانده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.